عبور مجدد بیت کوین از کانال 60 هزار دلاری

0 15
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌های اخیر بیت کوین برای چهارمین بار موفق شد تا وارد کانال ۶۰ هزار دلاری شود.

عبور مجدد بیت کوین از کانال 60 هزار دلاری

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتالی دوباره به حدود دو تریلیون دلار رسیده است که این موضوع نشان می‌دهد ارزش بازاری معادل ارزش بازار شرکت اپل به عنوان دومین شرکت بزرگ در جهان است. از زمانی که بانک‌های مرکزی در نقاط مختلف اعلام کردند پروژه های خود برای راه اندازی ارزهای دیجیتالی را سریع‌تر می‌کنند مقبولیت و محبوبیت ارزهای دیجیتال بین معامله‌کنندگان و شهروندان عادی بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید: «حمایت چین از بیت کوین با هدف ضعیف کردن دلار»

در راستای ورود شرکت‌های بزرگ به بازار ارزهای دیجیتالی اکنون یکی از شرکت‌های بزرگ چینی قصد ورود به این حوزه را دارد. طبق اعلام مدیران شرکت میتو، این شرکت ۱۰۰ میلیون دلار در بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری خواهد کرد. این اقدام در راستای تنوع بخشی به دارایی های این شرکت در زمان همه گیری کرونا و کاهش آسیب پذیری به سبد دارایی های نقدی این شرکت انجام می شود.

پس از اینکه صرافی کوین بیس موفق شد مجوز عرضه اولیه سهام خود در بورس نیویورک را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دست آورد، اکنون صرافی بزرگ ارزهای دیجیتالی به نام کراکن نیز اعلام کردند که در تدارک عرضه سهام خود در بورس برای سال ۲۰۲۲ میلیادی هستند. این صرافی اکنون چهارمین صرافی بزرگ دنیا به شمار می‌روند و بیش از ۶ میلیون مشتری دارد. جسی پاول مدیرعامل این صرافی مدتی قبل گفته بود بیتکوین پتانسیل رسیدن به یک میلیون دلار را دارد.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۰۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم در مقایسه با روز قبل ۳.۳۶ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۴ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال قبل توسط گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن رخ داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.