چرا یارانه ماه رمضان کمتر از مبلغ تعیین‌شده واریز شد؟

0

رسانه مدیاتی – پنج شنبه هفته گذشته یارانه ماه رمضان به حساب ۶۰ میلیون نفر از مشمولان این طرح واریز شده است که مبلغ آن نیز با توجه به گفته مسئولان برابر یارانه معیشتی است اما نظراتی با توجه به این عنوان رسیده است که نشان می‌دهد که رقم یارانه ماه رمضان نسبت به یارانه معیشتی کمتر بوده است.

چرا یارانه ماه رمضان کمتر از مبلغ تعیین‌شده واریز شد؟

یارانه ماه رمضان به حساب مشمولان این یارانه واریز شده است اما برخی دریافت‌کنندگان اعلام کردند که این مبلغ کمتر از چیزی بوده است که دولت وعده داده است.

بیشتر بخوانید: «یارانه ماه رمضان برای هر خانوار چه مبلغی واریز شد؟»

یارانه ماه مبارک رمضان شب پنج شنبه شب به حساب ۶۰ میلیون نفر از مشمولان این طرح واریز شده است که مبلغ آن با توجه به گفته مسئولان برابر با یارانه معیشتی بوده است. اما نظراتی با توجه به این عنوان رسیده است که نشان می‌دهد رقم یارانه ماه رمضان نسبت به یارانه معیشتی کمتر بوده است.

بعد از پیگیری‌های این موضوع مشخص شده است رقم تخصیص یافته برای یارانه معیشتی ماه مبارک رمضان، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است که بر این اساس برای مشمولان عضو کمیته امداد و بهزیستی، هر نفر حدود ۵۱ هزار تومان واریز شده است. بررسی‌ها نشان داد که یک خانوار ۳ نفره ۱۲۵ هزار تومان و یک خانوار ۴ نفره، ۱۵۳ هزار تومان دریافت کرده اند. برآورد‌ها نیز بیانگر این است که برای هر نفر رقمی بین ۴۰ تا ۳۸ هزار تومان واریز شده است.

میزان درآمد یکی از شاخص‌های مهم دریافت این یارانه بوده است. طبق این موارد شاخص حداقل درآمد ماهانه خانواده یک‌نفره باید چهار میلیون، خانواده دو نفره پنج میلیون، خانواده سه نفره ۶ میلیون و خانواده چهار نفره هفت میلیون و خانواده پنج نفر و بیشتر هشت میلیون تومان باشد.

علاوه بر این موارد به خانواده‌هایی که خودرو سواری به ارزش بیش از سه میلیارد ریال یا خودرو عمومی یا ارزش بیش از چهار میلیارد ریال باشند، بسته معیشتی ماه مبارک رمضان تعلق نمی‌گیرد. خانوارهای که دارای دو واحد ملکی باشند و همچنین خانوارهایی که ارزش ملک آنها در تهران و کلان‌شهرها ۱۲ میلیارد ریال و در سایر شهرستان‌ها ۹ میلیارد ریال باشد، مشمول دریافت یارانه معیشتی نیستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.