ادامه ریزش شاخص ها در بازار سرمایه

0

رسانه مدیاتی – بورس دوباره روند نزولی را در پیش گرفته است و امروز حدود ۵ هزار واحد کاهش داشته است. این روند کاهشی باعث ناامیدی سهام‌داران شده است و تا این لحظه شاخص کل بورس به یک میلیون و ۲۳۷ هزار واحد عقب‌نشینی کرده و نماد‌های شاخص‌ساز فولاد، فملی، شستا، کچاد؛ وبملت و تاپیکو بیشترین تاثیر را در کاش شاخص کل گذاشته‌اند. همزمان با عقب‌نشینی ۴۵ صدم درصدی شاخص کل، شاخص هم‌وزن تنها هفت صدم درصد تغییر داشته است.

ادامه ریزش شاخص ها در بازار سرمایه

در این راستا با عقب‌نشینی ۴۵ صدم درصدی شاخص کل شاخص هم وزن نیز فقط هفت صدم درصد تغییر داشته است. اما این کاهش‌ها به دلیل چه میزان معامله‌ای بوده‌ است؟ در حال حاضر تنها ۵۰۰ میلیارد تومان سهام در بورس جابه‌جا شده است.

بیشتر بخوانید: «خیانت دولت به سرمایه مردم در بورس | علت هجوم سرمایه ها به بازار ارزهای دیجیتال چیست؟»

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که امروز تنها ۱۳ نماد در بازار سرمایه سبزپوش هستند و در این میان ۲۵۲ نماد نیز ارزش سهام خود را از دست داده‌اند. موردی که نشان می‌دهد سهام نماد‌های قرمز از بورس امروز به ۹۵ درصد رسیده و عملا روزنه امیدی باقی نگذاشته است. در بازار فرابورس هم از بین ۱۵۱ نماد معامله شده تنها ۲۰ نماد صعودی هستند و ۱۳۱ نماد دیگر همگی در مسیر نزولی حرکت می‌کنند.

نقشه بازار امروز نشان می‌دهد که گروه‌ها همه قرمزپوش هستند و همه آن‌ها نیز با صف فروش روبه‌رو شده‌اند. بازنده‌های اصلی مشتریان صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF هستند.

این گروه از افراد چهار درصد سرمایه خود را در پالایش و دارا یکم از دست داده‌اند. شرایط برای دیگر صندوق‌های ETF نیز زیاد مساعد نیست و بیشتر آن‌ها کاهشی بیش از دو درصد داشته‌اند. در میان نمادها و گروه‌های قرمزرنگ، شرایط برای سیمانی‌ها کمی بهتر است. ساراب، سمازن، سشرق، سمتاز و سدشت از معدود نمادهای سبزرنگ بازار امروز هستند. از جمله دیگر نمادهای صعودی می‌توان به ارفع از گروه فلزات اساسی، وشهر از گروه بانک‌ها، شرنگی از گروه محصولات شیمیایی، آرمان از گروه بیمه، شساخت از گروه استخراج نفت و تمحرکه از گروه ماشین‌آلات اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.