پیش‌بینی جدید از افزایش قیمت طلا

0

رسانه مدیاتی – طبق نتایج نظرسنجی هفتگی طلای کیتکونیوز پس از اینکه طلا موفق شد سطح مقاومتی مهم ۱۷۶۵ دلار را بشکند، در بالاترین حد در دو ماه اخیر قرار گرفته است. تحلیل‌گران نیز اعلام کردند که احتمال روند افزایشی قیمت طلا در معاملات هفته جاری بیشتر خواهد بود.

پیش‌بینی جدید از افزایش قیمت طلا

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از ۱۳ تحلیلگر وال‌استریت، اعلام کردند که انتظار دارند قیمت طلا در هفته جاری به سطح بالاتری افزایش پیدا کند. برای اولین بار در تاریخ این نظرسنجی ۱۰۰ درصد تحلیلگران به افزایش قیمت طلا رای دادند.

برای تعدادی از تحلیل‌گران انتظارها برای افزایش قیمت طلا نیز بسیار قوی است؛ زیرا تعدادی از آن‌ها پس از اینکه این فلز ارزشمند دو هفته قبل از پایین سطح حمایتی ۱۷۰۰ دلار بهبود پیدا کرد منتظر این حرکت بودند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اعلام کرد: «بهبود قیمت‌ها به ۱۶۸۰ دلار باعث آسودگی خاطر بسیاری از خریداران طلا شد و اکنون باید دید طلا را تا چه سطحی می توانند بالا ببرند.»

با وجود اینکه تحلیل‌گران خوش‌بینی زیادی دارند؛ اما همچنان احتیاط زیادی در بازار وجود دارد. هانسن به کیتکونیوز اعلام کرد: «با وجود اینکه طلا صعود قیمتی زیادی در معاملات روز پنج شنبه داشته است طلا خریداری خواهد کرد. اما توقف دستور خرید در ۱۷۵۵ دلار را توصیه می‌کند. طلا همچنان تحت تاثیر بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا مانده است.»

اما در نهایت این موضوع که روند افزایشس طلا در کوتاه مدت تا چه اندازه ادامه خواهد داشت تعدادی از تحلیل‌گران به سطح ۱۸۰۰ دلار چشم دوختند. دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز درباره این موضوع گفت: «قیمت‌ها می‌توانند تا سطح ۱۸۲۲ دلار پیشروی کنند. پس از شکسته شدن قیمت بالاتر، عقب‌نشینی به ساعت ۱۷۶۵ دلار مایه تعجب نخواهد بود اما طلا طوری رفتار می‌کند که انگار می‌خواهد بالاتر رود.»

جان ویر، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ اعلام کرد: «او به نظاره مقاومت در سطح ۱۷۸۵ دلار نشسته است و اگر فشارهای تورمی کماکان افزایش پیدا کنند، در این صورت انتظار خواهد داشت طلا به بالای سطح ۱۸۰۰ دلار صعود کند.»

آدام بوتون استراتژیست ارزی ارشد در فارکس لایو نیز درباره این موضوع گفت: «انتظار دارد قیمت طلا تا سطح ۱۸۴۰ دلار پیشروی کند.»

بیشتر بخوانید: «خیانت دولت به سرمایه مردم در بورس | علت هجوم سرمایه ها به بازار ارزهای دیجیتال چیست؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.