واکنش منفی بورس به دروغی به نام مذاکرات برجام | حسن روحانی وقت کشی می کند؟

5

در حالی که ماهها از به کما رفتن بازار سرمایه می گذرد، دولت عمداً یا سهواً اقدام اجرایی و عملیاتی برای بازگرداندن اعتماد به این آشفته بازار انجام نداده و برخی معتقدند حسن روحانی پس از اینکه بهره برداری لازم برای دولت از کسب درآمد از بورس را انجام داد، در ماههای آخر حضورش به عنوان رئیس جمهور، اهمیتی به سامان دادن به وضعیت سرمایه مردم در این بازار ندارد.

 

واکنش منفی بورس به دروغی به نام مذاکرات برجام | حسن روحانی وقت کشی می کند؟

روحانی که این روزها مشغول خیمه شب بازی جدید به نام مذاکرات برای بازگشت به برجام است، خود به خوبی می داند که هیچ بازگشتی در کار نخواهد بود چرا که آمیکا کشوری نیست که شروط ایران برای برداشتن یکباره تحیم ها را اجرایی کند و با این پیش فرض، عملاً این مذاکرات راه به جایی نخواهد برد و تنها سیرکی برای سرگرم کردن تندروهای داخلی دو کشور ایران و آمریکا است.

د واقع حسن روحانی قصد دارد با ادامه این خیمه شب بازی بی سرانجام تا پایان دوران یاست جمهوری خود اینطور وانمود کند که در مسیر بازگشت به برجام قرار داشت اما فرصت نشد تا این قصه را به سرانجام برساند و توپ را به زمین رئیس جمهور بعدی بیاندازد.

اما بازار سرمایه که خود به خوبی همه اتفاقات در حوزه اقتصاد و سیاست را دنبال می کند، به خوبی از نتیجه این مذاکرات مطلع است و هیچ واکنش مثبتی از سوی بورس به سیگنال های ساختگی که از مذاکرات صادر می شود،، نشان نمی دهد.

 

در واقع مردم به خوبی فهیمده اند که دولت بار دیگر قصد دارد با سرمایه آنها بازی کند و اینبار در دام دولتی ها و تبلیغات وسیع برای بازگشت سرمایه ها به بورس را نخوردند چرا که به خوبی از نیت دولت برای مهار تورم با استفاده از ذوب سرمایه ها در کوره بورس مطلع هستند. آنها دیگر به افت قیمت دلار به بهانه روند مثبت مذاکرات نیز خوش بین نیستند و این ابزار را نیز حربه دولت برای فریب مردم قلمداد می کنند.

 

بدون تردید رزومه سیاه حسن روحانی در دولت یازدهم، هرگز از خاطره تاریخی مردم ایران فراموش نخواهد شد و تاریخ از 4 سال ریاست جمهوی آخر حسن روحانی به عنوان بدترین دوران تاریخ معاصر ایران یاد خواهد کرد.

5 نظرات
 1. Mahdi می گوید

  تاریخ نه در مورد روحانی که در مورد نظام قضاوت خوبی نخواهد داشت.چرا نه رهبر و نه رییسی هیچ کاری نکردند؟از قالیباف که اصلا توقعی نمیرود

 2. محمد علی می گوید

  با سلام
  درود بر تو و قلمت ای قطره عزیز که چه خوب نوشتی …. من تقریبا تمام سرمایه 25 سال کار که یک خانه بود را در بورس از دست دادم فقط بخاطر دعوتهای مکرر روحانی برای سرمایه گذاری در بورس که مطمئن می نامید و متعاقب آن دیگر مسئولان کشور …. بخدا زندگی خودم و خانواده در پرتگاه نابودیست ….. اکثر مواقع تصمیم به خودکشی میگیرم ولی از ترس آموزه دینی خود در اسلام که خودکشی را گناه می شمارد نتونستم ….. وای بر من که در این نظام اسلامی چنین غارت کردن اموالمان را و کسی جوابگو نیست- مجرم هم کاملا معلوم است … کجایی ای امام زمان .. کجایی یا علی(ع) … ترا بخدا این پیام مرا به گوش مسئولین برسانید ……

 3. محمد می گوید

  انتخابات ریاست جمهوری طی 42 سال گذشته همواره از میان افراد نفوذی انقلاب و مورد تایید شورای نگهبان انجام گردیده و جالب توجه آن است که اکثریت آنها بعد از اتمام دوره جزو افراد منفور کشور قرارگرفته اند
  به راستی راز و پشت پرده چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. میم می گوید

  با سلام
  دولت دارد با سرنوشت مردم و نظام بازی می کند. مذاکره با گرگ معنا ندارد. تیم دیپلماسی فعلی از دیپلماسی دوران قاجار هم از بی عرضه گی و واداده گی و کشور فروشی سبقت گرفته . نمی دانیم اینبار سر کدام قدرت علمی و فنی کشور دارند معامله می کنند. این دولت فشل غرب گرای پررو و وقیح هر روز بد تر از دیروز دارد دست آوردهای تظام را به پای جریان سیاسی برانداز خود قربانی می کند. آقایان نمایندگان مجلس شما کجای کارید. چرا از خودتان یک حرکت انقلابی و دشمن پشیمان کن انجام نمی دهید. از چی می ترسید. اگر نمی توانید روحانی را به زیر بکشید . حد اقل می توانید ظریف دروغ گوی غرب زده را بزیر بکشید. تا کی باید به دروغ های اینها گوش کنیم. واقعا فکر کردید که باید در برابر خدا پاسخگو باشید.

 5. علی می گوید

  لعنت خدا بر این نظام غیر اسلامی آخوندی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.