راهنمای کامل حل مشکلات pes 2021 (هنگ، اجرا نشدن، گرافیک)

0

رسانه مدیاتی – بازی pes یکی از بهترین‌های ژانر ورزشی است که نسخه pes 2021 آن به تازگی معرفی شده است و کاربران می‌توانند آن را به صورت رایگان دانلود کنند. در ادامه روش حل مشکلات pes 2021 را بیان می‌کنیم.

گاهی‌اوقات ممکن است برخی کاربران زمان اجرا شدن بازی کامپیوتری eFootball pes 2021 با مشکلات گرافیکی، هنگ و اجرا نشدن روبه‌رو شوند که ممکن است به تجربه بازی صدمه وارد کند. به همین منظور در ادامه مطلب راهکارهایی را برای رفع مشکلات pes 2021 هنگام اجرا شدن برای ویندوز به صورت جامع ارائه می‌کنیم. اگر شما نیز با این مشکلات روبه‌رو شدید می‌توانید با استفاده از این تکنیک‌ها آن‌ها را برطرف کنید.

 

۱- رفع ارور isdone.dll برای حل مشکلات pes 2021 هنگام نصب

شناسایی نشدن فایل‌های کتابخانه‌ای .dll به وسیله کامپیوتر، یکی از ابتدایی‌ترین مشکلاتی است که باعث اجرا نشدن بازی eFootball pes 2021 می‌شود. کاربران می‌توانند آن را با انجام ترفدهای کامپیتری برطرف کنند. در حقیقت این ارور که گفته شد هنگام اجرای بازی eFootball pes 2021 به کاربران نشان می‌دهد که یکی از فایل‌هایی که باعث اجرای بازی می‌شود خراب شده است و به تعمیر نیاز دارد. گاهی‌اوقات فایل‌های خراب در ویندوز باعث ایجاد مشکل isdone.dll در بازی eFootball PES 2021 می‌شود. می‌توانید این فایل‌ها را به راحتی و به کمک استفاده از صفحه دستورات CMD پیدا و تعمیر کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که به منظور اجرای دستور sfc به منظور اجرای ابزار لازم و رفع فایل‌های خراب ویندوز، به فرایند زمان‌بر بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه نیاز خواهید داشت. بنابراین صبوری خود را تا پایان تکمیل فرایند حفظ کنید. پس از پایان نیز کامپیوتر را ری‌استارت و بازی را دوباره نصب کنید.

۲- برطرف کردن مشکلات اجرا نشدن بازی pes 2021 به دلیل عدم نصب برنامه‌های پیش‌نیاز

اگر می‌خواهید یک بار برای همیشه مشکل اجرا نشدن همه سبک‌های بازی‌های ویدیویی را برطرف کنید. به صورت کامل باید همه برنامه‌های پیش‌فرض برای اجرای بازی را نصب و به صورت پیوسته آن‌ها را آپدیت کنید. این کار به این دلیل انجام می‌شود که همه برنامه‌های پیش‌فرض برای اجرای روی کامپیوترها به برخی از برنامه‌های پیش‌نیاز احتیاج دارند.

همان طور که از نام پیش‌نیاز مشخص است برای اجرا شدن هر بازی نیاز هستند؛ زیرا روند خوانده‌شده کدهای درون بازی را برای سخت‌افزار کامپیوتر راحت‌تر می‌کنند. یکی از معروف ترین برنامه‌های پیش‌فرض برای این کار نرم افزار های مانند، direct x ، نت فریم ورک و… هستند. به همین منظور پیشنهاد می‌شود که اگر می‌خواهید این برنامه‌ها را نصب کنید می‌توانید از برخی مطالب آموزشی درباره نصب دایرکت ایکس و آموزش رفع خطای نت فرم ورک استفاده کنید.

۳- حل مشکل سفید یا سیاه شدن صفحه پس از اجرای بازی eFootball PES 2021

یکی از مشکلاتی که کاربران بازی eFootball PES 2021 با آن روبه‌رو می‌شوند سیاه یا سفید شدن نمایشگر پس از اجرای بازی روی سیستم است. راهکارهایی برای حل مشکل سفید یا سیاه شدن صفحه وجود دارد. برای این کار باید برخی برنامه‌هایی که باعث اجرا شدن این بازی روی کامپیوتر می‌شوند بررسی کنید. این کار باعث می‌شود تا شما هنگام اجرا شدن بازی eFootball PES 2021 با مشکلات کامپیوتری روبه‌رو نشوید. با استفاده از برخی نکات ساده‌ به راحتی می‌توانید مشکلات بازی eFootball PES جدید را برطرف کنید.

  قیمت PS5 در ایران چند است؟

این روش مهم برای برطرف کردن مشکل بیرون پریدن از بازی به صورت ناگهانی نیز استفاده می‌شود و به احتمال زیاد مشکل اجرا نشدن بازی eFootball PES جدید نیز برای گیمرها برطرف می‌شود.

۴- برطرف شدن بسیاری از مشکلات و ارورهای بازی eFootball PES 2021 با به روزرسانی کارت گرافیک 

یکی از مواردی که باعث می‌شود بازی به روزرسانی کارت گرافیک در سیستم شما اجرا نشود به روز نبودن کارت گرافیک کامپیوتر شما است. در حال حاضر بازی‌هایی که وجود دارند به قطعات سخت‌افزاری و درایورهای به روز ونیاز دارند. بنابراین با آپدیت درایور کارت گرافیک سیستم خود می‌توانید مشکلات و ارورهای بازی eFootball PES جدید را تا حد زیادی برطرف کنید.

در نتیجه اگر دچار مشکلات گرافیکی در بازی eFootball PES 2021 شدسد بهتر است درایور متناسب به کارت گرافیک خود را نصب کنید. می‌توانید از مطالب آموزشی روش دانلود و به‌روزرسانی کارت گرافیک نیز استفاده کنید. انجام این کار به منظور کاهش لگ pes 2021 نیز توصیه می‌شود.

۵- برطرف کردن ارور 0XC0007b برای بازی pes 2021

گیمرهایی که این بازی را به صورت کرک‌شده بازی می‌کند ممکن است کرش و لگ درون بازی eFootball PES جدید را مشاهده کرده باشند. برخی از کاربران ممکن است در موقعیت‌های حساس بازی به شدت با افت فریم روبه‌رو شوند به صورتی که در برخی موارد بازی eFootball PES 2021 به صورت کامل کرش می‌شود و با ارور 0XC0007b روبرو می‌شوند.

برای برطرف کردن ارور 0XC0007b در بازی pes جدید ابتدا باید فایلی که می‌تواند بازی را fix کند دانلود کنید. پس از آن نیز استفاده از نرم‌افزار WinRAR آن فایل را به صورت کامل استخراج کنید. در این شرایط می‌توانید مانند روش کرک کردن بازی pes 2021، همه اطلاعات درون فایل‌ها را به پوشه تصبی بازی انتقال دهید. پس از این کارها مشکل stop working در pes 2021 شما برطرف می‌شود و کاربران می‌توانند به تجربه بازی بپردازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.