روند کاهش قیمت طلا شتاب گرفت

0

رسانه مدیاتی – قیمت طلا در معاملات روز جاری بازار جهانی به دنبال تاثیر گرفتن از قوی شدن ارزش دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا به کمترین میزان در یک هفته اخیر کاهش پیدا کرد.

روند کاهش قیمت طلا شتاب گرفت

در حال حاضر بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۰.۴ درصدی، به ۱۷۶۸ دلار و ۶۹ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد کاهش، به ۱۷۶۸ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۷۷۸ دلار بسته شده بود.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی جی مارکت، آمار مطلوب از اعتماد مصرفی آمریکا و قیمتهای بالاتر کالا، بازده اوراق خزانه را بالاتر برد که به دنبال آن قیمت طلا پایین آمد. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله به بالاترین حد از ۱۵ آوریل رسید و هزینه نگهداری طلا که دارایی امن به شمار می رود را گران‌تر کرد.

با شروع فعالیت بسیاری از کسب‌وکارها، اعتماد مصرفی آمریکا در آوریل به بیشترین مقدار در ۱۴ ماه اخیر رسید. شاخص دلار در برابر سبدی از رقیبان ۰.۱ درصد رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر ساخت.

سرمایه گذاران منتظر بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند که بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد و گفته می‌شود نشانه هایی درباره دورنمای سیاست پولی این بانک مرکزی فراهم کند.

کایل رودا اعلام کرد: «بازار به دنبال نشانه هایی می گردد که شاید بانک مرکزی آمریکا به فکر آغاز تحکیم سیاست پولی افتاده است.»

طبق گزارش‌هایی که رویترز منتشر کرده است تحلیلگران و معامله گران پیش بینی های قیمت طلا را پایین برده اند و بسیاری بر این باورند که این فلز ارزشمند با احیای اقتصادی و ضعیف شدن جذابیت داراییهای امن، دیگر به رکورد قیمت بالایی که در سال گذشته به ثبت رساند برنمی گردد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۲۹۳۱ دلار و ۸۲ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، به ۲۶ دلار و یک سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با یک درصد کاهش، ۱۲۱۶ دلار و ۵۸ سنت معامله شد.

بیشتر بخوانید: «حمایت چین از بیت کوین با هدف ضعیف کردن دلار»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.