صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی | حقوق مستمری‌بگیران2 برابر می‌شود؟

1

رسانه مدیاتی – علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران با اشاره به درحال اجرا بودن امور اداری صدور احکام بازنشستگان تامین اجتماعی، اعلام کرد: «کارکنان تامین اجتماعی به صورت شبانه روزی در حال انجام کارهای اداری صدور احکام هستند. گفته می‌شود احکام نهایی ظرف روز‌های آینده صادر شوند.»

صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی

او با اشاره به این موضوع که اقدام سازمان تامین اجتماعی به منظور برطرف کردن تبعیض بین بازنشستگان کشوری و لشکری، اعلام کرد: «حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰، بسته به داشتن اولاد و همسر بین ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. در نتیجه مستمری آن‌ها از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در اسفند ۹۹ به این ارقام می‌رسد تا تفاوت میان بازنشستگان حداقلی‌بگیر تامین اجتماعی و کشوری برداشته شود.»

او با اشاره به این موضوع که در احکام جدید برخی مستمری‌بگیران در مقایسه با اسفندماه تا ۱۰۰ درصد افزایش مستمری دارند، گفت: «آن گروه از بازنشستگان مشمول افزایش ۱۰۰ درصدی می‌شوند که در سال برقراری مستمری سقف‌بگیر بودند؛ اما در سال ۱۴۰۰ مستمری آن‌ها به ۳ تا ۴ برابر حداقل مستمری رسیده است. به این گروه از بازنشستگان ۱۰۰ درصد اسفند را به عنوان همسان‌سازی و افزایش مستمری پرداخت می‌کنند.»

دهقان‌کیا با اشاره به میزان افزایش مستمری بازنشستگان جدید در احکام ۱۴۰۰، گفت: «اگر افزایش مستمری برای این گروه از بازنشستگان منجر به افزایش تا ۵۰ درصد مستمری اسفند ماه ۹۹ نشد، مبلغی را به عنوان متناسب‌سازی به آن‌ها پرداخت می‌کنند تا به این میزان برسند. برای نمونه باید توجه داشت که بازنشستگان سال ۹۹ تفاوت ضریبی نسبت به سال جاری (سال اجرای متناسب‌سازی مرحله دوم) ندارند؛ لذا سازمان برای اینگونه بازنشستگان افزایش تا ۵۰ درصد اسفند را در نظر گرفت؛ البته با اعمال مبلغ متناسب‌سازی است.»

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران با اشاره به ای سازمان تامین اجتماعی در احکام اولیه که از روی سیستم برداشته شدند، مستمری پیش از اعمال متناسب‌سازی مرحله‌ی دوم را ملاک قرار داده بود، گفت: «در افزایش مستمری سال جاری، مستمری اسفند ماه سال گذشته ملاک متناسب‌سازی قرار می‌گیرد. در نتیجه مستمری اسفند ماه مبنای اعمال ۲۶ درصد به اضافه‌ی ۲۴۸ هزار تومان افزایش سنواتی به اضافه‌ی مزایا قرار می‌گیرد.»

1 نظر
  1. فرشته می گوید

    باز همون آش و همون کاسه!… متناسب سازی به حداقل بگیرها (روی پایه حقوق ) اصلا تعلق نگرفت فقط مزایای جانبی رو بالا بردن که به همه تعلق نمیگیره!!! اینهمه دادو بیداد و شعار بازنگری همون قبلی برای حداقلیها بود و فقط میانه و بالابگیرها سو زیاد از متناسب سازی بردند!!! تاکی فریب و ریاکاری و دروغ؟!چاره جز کف خیابون نداریم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.