رای دیوان عدالت اداری به سود اخلاگران کلاب هاوس | حمایت قانون از متخلفین

0 29
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حالی که وزیر ارتباطات از جریمه اپراتورهایی که به صورت خودسرانه اقدام به ایجاد اختلال در شبکه اجتماعی کلاب هاوس کرده بودند خبر داده بود، روز گذشته دیوان عدالت اداری اجرای این حکم را متوقف کرد تا متخلینی که بدون رعایت سلسه مراتب برای فیلتر کردن این اپلیکیشن راساً و با دستور از نهادهای امنیتی اینکار را انجام داده بودند را مورد حمایت قرار دهد.

 

دانلود کلاب هاوس اندروید

 

رای دیوان عدالت اداری به سود اخلاگران کلاب هاوس | حمایت قانون از متخلفین

 

دیوان عدالت اداری قوه قضاییه، با صدور دستور موقت، مصوبه هیات دولت درباره جریمه اختلال کنندگان کلاب هاوس را متوقف کرد.با توجه به این حکم، اختلال غیر قانونی در کلاب هاوس ادامه دار خواهد بود و جریمه اپراتورهای متخلف هم متوقف خواهد شد.

با این رای اکنون مشخص شد که نقش وزیر ارتباطات به عنوان متولی حوزه فناوری و ارتباطات در کشور یک نقش دکوری و تزئینی بوده و دستورات در خصوص برخی مسائل در این حوزه ازز جای دیگری اتخاذ شده و به صورت آنی نیز ابلاغ و اجرا می شوند؛  بدون اینکه وزیر جوان اصلا از جزئیات آن اطلاعی داشته باشد!

 

اینکه ایجاد اختلال در کلاب هاوس چقدر درست است بحث این مطلب نیست اما نکته مشخص در خصوص رویکرد آقایان تصمیم گیری در این حوزه ها، پاک کردن صورت مسئله با فیلتر کردن رسانه مذکور است. اکنون نیز چنان وحشتی برخی از مسئولین را فرا گرفته که گویی کاری که قرار بود در کلاب هاوس انجام شود در سایر شبکه های اجتماعی ممکن نیست و مشکل با فیلتر کردن کلاب هاوس حل خواهد شد.

دوستان پیشتر نیز در جریان آشوب های مربوط به بنزین و سوخت نیز به مدت یک ماه اینترنت بین الملل کشور را قطع کردند تا نشان دهند هیچ ابایی از سانسور حقیقت ندارند و برای این منظور دست به هر کاری می زنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.