بلوبانک چیست و چگونه کار می‌کند؟

0

رسانه مدیاتی – بلوبانک اولین نئوبانک مدرن ایرانی است که موفق شد تا مجوزهای لازم را دریافت و فعالیت خود را شروع کند. همه خدمات این بانک نیز بر بستر سایت و اپلیکیشن ارائه می‌شود و از بانک مرکزی نیز مجوزهای لازم را دریافت کرده است.

بلوبانک چیست؟

همه حساب‌های این بانک که به صورت تمام الکترونیک است در بانک سامان نگهداری می‌شود و فعالی‌های بلوبانک با نظارت مستقیم بانک مرکزی انجام خواهد شد. مدتی قبل نیز این امکان وجود داشت که موبایل بانک سامان یا موبایلت را بدون مراجعه به شعب‌ بانک نصب و فعال کرد. اما در حال حاضر خدمات بلوبانک بسیار فراتر از این موارد است.

بلوبانک خدمات خود را به صورت شبانه روزی ارائه می‌کند و افراد در حال حاضر می‌توانند بدون نیاز به پرداخت وجه خاصی حساب خود را در آن افتتاح کنند. پس از احراز هویت و صدور کارت بانکی نیز در اولین فرصت به آدرسی که مورد نظر شما است ارسال خواهد شد.

یکی از ویژگی‌های مثبت افتتاح حساب در بلوبانک این است که به وجه موجود در حساب شما نیز ۱۰ درصد سود تعلق می‌گیرد که بیشتر از سودهای معمول موجود در کشور خواهد بود.

بلوبانک چگونه کار می‌کند؟

بلوبانک و بانک سامان همراه با یکدیگر تفاهم‌نامه‌‌ای را امضا کردند که سپرده‌های شما در این بانک نگهداری می‌شود. کارت‌های صادرشده شما نیز با پیش شماره کارت‌های این بانک صادر می‌شود. در این راستا حساب شما به شبکه بانکی کشور متصل می‌شود و امکان استفاده از شبکه‌های سراسری بانکی مانند شتاب و شاپرک به شما ارائه می‌شود. در این راستا با بلوکارت می‌توان از همه خدمات سایر کارت‌های بانکی همراه با خدمات ویژه بلوبانک استفاده کرد.

بلوبانک

مراحل افتتاح حساب در بلو بانک

برای افتتاح حساب در بلوبانک فقط به ۷ دقیقه زمان نیاز دارید. برای اینکه بتوانید در این بانک حساب باز کنید ابتدا باید فردی را پیدا کنید که در بانک حساب داشته باشد و از داخل اپلیکیشن خود برای شما دعوت نامه ارسال کند. سپس باید اپلیکیشن را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کنید و کد ارسالی از دوست خود را وارد کنید.

برای افتتاح حساب در این بانک به کارت ملی و یک خط تلفن همراه نیاز دارید و باید مراحل زیر را طی کنید:

۱- ابتدا اپلیکیشن بانک را از سایت یا لینک ارسالی نصب کنید.

۲- روی گزینه «باز کردن حساب» کلیک کنید.

۳- از راه تایید تیک و کلیک روی گزینه ادامه قوانین و مقررات بانک را بپذیرید.

۴- در بخش خواسته شده شماره تلفن همراهی که به نام خودتان است وارد کنید.

۵- در کادر مربوط کد تاییدی که برای شما ارسال می‌شود را وارد کنید.

۶- در این بخش که اختیاری است می‌توانید کد معرف، شماره ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

۷- نام کاربری و رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید؛ البته امکان ثبت اثر انگشت برای ورود راحت‌تر هم وجود دارد که اجباری نیست.

۸- در این مرحله می‌توانید حساب خود را باز کنید. برای این کار  اطلاعات فرم را تکمیل کنید، تصویر مناسب پرسنلی را بارگذاری کنید و جمله خواسته شده را در قالب یک ویدیو ارسال کنید. اطلاعاتی که وارد کردید در کمتر از ۲ ساعت بررسی و حساب شما فعال خواهد شد. همچنین در کمتر از ۱۵ روز نیز کارت بانکی برای شما ارسال خواهد شد.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.