آموزش انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر

0

رسانه مدیاتی – در حوزه ارزهای دیجیتال کلید خصوصی رشته ای از حروف و اعداد و یا به صورت عبارت است که مالکیت فرد بر آدرس یک کیف پول مشخص را مشخص می‌­کند. در نتیجه زمانی که کاربران کلید خصوصی در اختیار داشته باشند می‌توانند کنترل دارایی‌ها را به صورت مستقل از پلتفرم کیف پول سرویس دهنده در اختیار داشته باشند. همچنین می‌توانند هنگام روبه‌رویی با مشکل دارایی را به پلتفرم دیگر انتقال دهند. به این منظور در ادامه روش انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر را به کمک کلید خصوصی آموزش می‌دهیم.

 انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر

کاربران قبل از دریافت کلید خصوصی باید از امنیت کافی اطمینان داشته باشند و از سیستم‌های عمومی و مشکوک برای دریافت کلید خصوصی استفاده نکنند. شایان ذکر است که وارد کردن کلید خصوصی به کیف پول جدید معمولا با وارد کردن برخی عبارت‌ها انجام می‌شود که می‌توان آن‌ها را به خاطر سپرد. این موضوع باعث می‌شود که امکان کشف عبارت و سرقت دارایی‌ها به وسیله مهاجمان وجود داشته باشد.

به منظور جلوگیری از این مشکل انتقال رمز ارز از کیف پول به کیف پول دیگر انتقال به آدرس عمومی کیف پول جدید که کلید عمومی و خصوصی آن فقط در اختیار کاربران قرار می­‌گیرد، ضروری خواهد بود. برای مطمئن شدن از امنیت کافی، به منظور استخراج کلید خصوصی از کیف پول بلاکچین دات اینفو ابتدا به حساب کاربری لوگین وارد شوید. پس از آن نیز در بخش تنظیمات ( SETTINGS )گزینه امنیت (Security) را انتخاب کنید. و در نهایت با انتخاب گزینه عبارت پشتیبان (Backup Phrase) کلید خصوصی به شما نمایش داده می­‌شود.

 انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر

برای حفظ امنیت بهتر است پیش از انتخاب این گزینه اتصال اینترنت قطع شود و کلید خصوصی را در محل امن نگه‌داری کنید. در صورتی که بیش از یک آدرس استفاده می‌کنید. پس از ورود به بخش تنظیمات گزینه آدرس ها و سپس مدیریت را انتخاب کنید. پس از انتخاب هر آدرس می‌توانید کلید خصوصی مرتبط را دریافت کنید.

 انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر

اگر کلید خصوصی صحیح بود گزینه وارد کردن (Import) فعال خواهد شد و مقدار دارایی مرتبط با آدرس نیز در قسمت پایین صفحه نشان داده می شود.

 انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر

اگر کلید خصوصی به صورت اشتباه وارد شود یا موجودی آدرس صفر نشان داده شود گزینه import فعال نخواهد شد.

5زمانی که گزینه import را انتخاب کردید، جزئیات تراکنش انتقال در صفحه بعدی به شما نشان داده می‌شود که در نهایت پس از تایید آن‌ها عملیات انتقال تکمیل خواهد شد. انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.