حقوق کدام بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافت؟

2

رسانه مدیاتی – گفته می‌شود که حقوق همه بازنشستگان تامین اجتماعی روز گذشته واریز شده است که مقرر شده بود برخی از بازنشستگان در ماه جاری حقوق بیشتری دریافت کنند.

حقوق کدام بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافت؟

امسال حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید مشمول دو نوع افزایش می‌شد که شامل افزایش ۳۹ درصدی سالانه و متناسب‌سازی با حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری است.

در این راستا مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در فروردین ماه حداقل حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و با داشتن همسر و دو فرزند را چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد؛ اما این مقدار افزایش حقوق برای بازنشستگان کمتر از میزان تصور بوده است.

علاوه بر این موارد احکام جدید که در فروردین ماه صادر شده است به اندازه کافی روشن نبوده است. ایراد آن و اعتراضات بازنشستگان موجب شد که در اولین روز واریزی‌ها در فروردین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی دستور بازبینی دهد.

نتایج بازبینی نیز نشان می‌دهد که برای محاسبه متناسب‌سازی برای افرادی که حداقل بگیر نیستند اشکالاتی را به دنبال ایراد در سیستم نرم‌افزاری به وجود آمده که باید اصلاح شود. اما درباره حقوق‌ها قرار شد در اردیبهشت حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیر افزایش یابد.

با پایان فرآیند واریز حقوق اردیبهشت بازنشستگان تامین اجتماعی، به نظر می‌رسد این افزایش حقوق لحاظ شده است. یعنی حقوق کسانی که حداقل‌بگیر نبوده‌اند افزایش یافته نه همه بازنشستگان. حداقل‌بگیران نیز همان حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را دریافت کرده‌اند.

با این که حقوق غیرحداقلی‌بگیران افزایش یافته، اما همچنان بازنشستگان از افزایش حقوق امسال راضی نیستند. آن‌ها می‌پرسند که چرا با اعمال دو افزایش حقوق ۳۹ درصدی سالانه و انجام متناسب‌سازی، حقوق‌ها به اندازه یک افزایش حقوق زیاد شده است.

در واقع به گفته آن‌ها اگر افزایش ۳۹ درصد سالانه روی حقوق‌ها اعمال می‌شد هم حداقل حقوق به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد، پس انجام متناسب سازی چه شد؟

بیشتر بخوانید: «چرا نمی‌توان احکام بازنشستگان تامین اجتماعی را مشاهده کرد؟»

اما اینطور که از سازمان تامین اجتماعی مشخص است، دیگر قرار نیست حقوق بازنشستگان افزایش یابد، یا لااقل تا زمانی که مصوبه یا دستور جدیدی صادر نشود حقوق‌ها در همین سطح باقی می‌ماند که احتمالا افزایش حقوق بعدی در دولت بعدی انجام می‌شود.

2 نظرات
  1. فرشته می گوید

    چند بار نوشتم شما هم زحمت کشیدید منتشر کردید…متناسب سازی به حداقل بگیرها تعلق نگرفت یعنی برنامه شون این بود درضمن متناسب سازی سال گذشته هم شامل 39 درصد افزایش نشد!!!!…سبد معیشت تو دو ماه اول امسال 1170هزار تومن اضافه شد که 1200 اضافه حقوق امسال کامل خنثی شد یعنی ما حداقل بگیرها برگشتیم توی خونه اول …همون آش و همون کاسه!!!…فقط سایر سطوح از پس مخارجشون برمیان ما دیگه هیچوقت نمتونیم یک ماه راحت خرج اولیه زندگی رو بدیم!!!

    1. محمد می گوید

      کاملا موافق متأسفانه چون ما هم مقرری بیکاری دریافت میکنیم همان شامل حداقل بگیرها هستیم .از فروردین تا الان هیچ واریزی نداشته ایم الان ۴۰ روز است .چرا ؟ مشکل از کجا ؟ حداقل بگیرها و متوسط بگیرها از پرداختیها راضی نیستند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.