احتمال حذف تمام کلیدهای فیزیکی در آیفون 13

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – شایعاتی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که برخی کلیدهای فیزیکی در آیفون 13 اپل حذف خواهد شد.

احتمال حذف تمام کلیدهای فیزیکی در آیفون 13

سایت اپل اینسایدر  به تازگی یک یک ثبت اختراع در ایالات متحده پرده‌برداری کرده است که نشان می‌دهد اپل در حال بررسی دستگاه‌هایی با سنسورهای ورودی لمسی (capacitive sensing input devices) است.

گفته می‌شود که این دستگاه‌ها ورودی‌هایی با کلیدهای نامرئی دارند که از نور پس زمینه بهره می‌برند و در حالت طبیعی دیده نمی‌شوند. هنگامی که توسط کاربر لمس شوند؛ ظاهر شده و دوباره با برداشتن انگشت محو خواهند شد.

این روش بسیار نرم و تمیز مشاهده می شود و می‌تواند جایگزین خوبی برای کلیدهای فیزیکی باشد و به هر دستگاهی نیز ظرافت خاصی می‌دهد. اما سوال مهم این است که آیا چنین ایده و روشی به آیفون‌های ۱۳ اپل که امسال معرفی می‌شوند؛ خواهد رسید یا اینکه باید صبر کنیم تا آیفون‌های سال ۲۰۲۲ از راه برسند؟

ممکن است در ابتدا این فناوری سخت و پیچیده به نظر برسد و دسترسی به آن در کوتاه مدت دور از انتظار باشد. اما اگر اپل قصد داشته باشد تغییراتی در آیفون ۱۳ بعد؛ کاملا با فناوری‌های او سازگار است.

علاوه بر این موارد گفته می‌شود اپل در آیفون ۱۳ در نهایت سراغ حسگر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش می‌رود و دیگر از حسگر اثر انگشت فیزیکی مانند گذشته خبری نخواهد بود. اگر اپل سراغ این فناوری برود؛ قطعا می‌تواند کلیدهای فیزیکی را هم حذف کند و در آن صورت شاهد آیفون‌های زیباتر و بدون کلید و کاملا مینیمالیستی خواهیم بود.

اپل در سال ۲۰۱۶ جک هدفون را در آیفون ۷ حذف کرد. یکی دیگر از شایعات پیرامون آیفون ۱۳، حذف پورت لایتنینگ است که این گوشی‌ها کاملا از طریق ارتباطات بی‌سیم شارژ شوند. اپل به راحتی از برخی فناوری‌ها و ویژگی‌های آیفون‌ها عبور می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد. پس، کاملا از این شرکت انتظار می‌رود که تمام کلیدهای فیزیکی گوشی را حذف کند و یک آیفون بدون کلید عرضه کند.

این در حالی است که این برنامه ثبت اختراع می‌تواند روی یک دستگاهی کاملا متفاوت با گوشی آیفون تطابق داشته باشد و چیزهایی که درباره آیفون‌های بعدی حدس می‌زنیم؛ کاملا اشتباه باشد. در این ثبت اختراع، حتی نام محصول مفهومی نیز مشخص نشده است و با قطعیت نمی‌توان گفت برای آیفون‌های این شرکت است.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.