آموزش تصویری نصب ویندوز 11

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – پس از رونمایی ویندوز 11 بسیاری از کاربران به دنبال آموزش نصب ویندوز 11 هستند. در این راستا در ادامه آموزش تصویری نصب ویندوز 11 را ارائه می‌کنیم.

آموزش تصویری نصب ویندوز 11

مایکروسافت مدتی قبل اعلام کرده بود که نسخه ۱۰ نسخه نهایی ویندوز خواهد بود اما ویندوز 11 ارائه شد. با این حال وقتی مایکروسافت برای اولین بار در وب سایت خود به این موضوع اشاره کرد که پشتیبانی از ویندوز 10 تا سال 2025 پایان می‌یابد، شایعات درباره ویندوز 11 قوت گرفت.

این در حالی است چند روز پیش ارائه ویندوز 11 توسط ماکروسافت لو رفت و رسانه‌های اجتماعی پر از عکس‌هایی از چگونگی ظاهر رابط کاربری آن شدند.

روش نصب ویندوز 11

درست در شرایطی که مایکروسافت قصد داشت ویندوز 11 را در رویدادی به مردم جهان معرفی کند، ارائه این ویندوز جدید توسط یک سایت چینی فاش شد. فایل‌های ISO ویندوز فاش شده احتمالا دارای تمام ویژگی‌هایی است که شما می‌توانید از ساخت پایدار ویندوز 11 انتظار داشته باشید، به همین منطور در ادامه به آموزش نصب و دانلود ویندوز 11 برای کامپیوتر می‌پردازیم.

البته به این نکته توجه داشته باشید که نسخه رسمی هنوز منتشر نشده و شما باید فایل ISO ویندوز ۱۱ غیررسمی را باید دانلود کنید.

برای آموزش تصویری نصب ویندوز 11 می‌توانید ویدیو را مشاهده کنید اما به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود نیز توجه داشته باشید.

مایکروسافت برای کاربران اینسایدر قدیمی ویندوز ۱۰ شرایط خاصی در نظر گرفته است و به آن‌ها اجازه می دهد نسخه Dev ویندوز ۱۱ را روی کامپیوترهای بدون TPM 2.0 و غیر سازگار نصب کنند. متاسفانه برای بهره بردن از این استثنا شما باید قبل از ۳ تیر ۱۴۰۰ بخشی از Windows Insider باشید. اما برای حل این مشکل نیز راه‌هایی هست.

حتی با کامپیوترهای بدون TPM 2.0 و سخت افزارهای غیر سازگار در حال حاضر می‌توانید به برنامه Insider بپیوندید. اما شما را به کانال Release Preview هدایت می کنند که به احتمال زیاد بیلدهای بسیار کمی خواهد داشت.

با این وجود یک هک ساده وجود دارد  که به سادگی با انجام چند ویرایش رجیستری، شما را از این محدودیت دور می کند. شایان ذکر است که این فقط در صورتی لازم است که شما یک Insider جدید باشید و می خواهید با سخت افزار قدیمی به کانال Insider Dev بپیوندید.

در ادامه برای آموزش تصویری نصب ویندوز 11 می‌توانید ویدیوی ارائه شده را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.