حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11

0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – مشکلاتی مانند عدم شناسایی و نصب نشدن ممکن است برای شما نیز رخ داده باشد به این منظور  در این بخش روش حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11 را آموزش می‌دهیم.

حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11

چند روش برای حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11 ارائه می‌کنیم که عبارت است از:

روش اول: ابتدا کارت گرافیک را به صورت سخت‌افزاری چک کنید. کاربران نیز معمولا زمان روبه‌رو شدن با مشکلات کامپیوتری سخت افزار را در نظر نمی‌گیرند. اما نیاز است که تمام سخت افزار مربوط به صفحه نمایش بررسی شود. برای مثال شکاف PCI-E یا سایر اسلات های مربوط به مادربورد را بررسی کنید تا مطمئن شوید کارت گرافیک محکم در پورت قرار گرفته است یا خیر. همچنین تمیز کردن گرد و غبار نیز کمک ویژه خواهد کرد.

روش دوم:‌ پس از آن نیز Device Manger را بررسی کنید. ممکن است کارت گرافیک شما توسط Device manager پنهان شده باشد و درنتیجه با مشکل عدم نمایش گرافیک روبه‌رو شوید. برای این کار نیز روی گزینه My Computer کلیک راست و گزینه Manage را انتخاب کنید، سپس از پنل سمت چپ Device manager را باز کنید. سپس روی منوی View کلیک کرده و گزینه Show hidden devices را انتخاب کنید.

حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11

پس از این مرحله نیز اگر شما موفق به مشاهده کارت گرافیک در لیست شدید روی آن کلیک راست و آن را Uninstall کنید و کامپیوتر را ری استارت کرده و پس از بالا آمدن ویندوز مجددا آن را Install کنید. اگر باز هم مشاهده نمی کنید روش‌های دیگر را بررسی کنید.

روش سوم:

اگر کارت گرافیک فعالیت می‌کند اما در Device manager نشان داده نمی شود باید سرویس ها را چک کرده و سرویس AMD Display Drivee service را فعال کنید. برای انجام اینکار ابتدا با یوزر ادمین وارد سیستم شوید. پس از آن Run را از منوی استارت باز کرده و عبارت Services.msc را تایپ کرده و اینتر را بزنید. تا صفحه سرویس‌ها باز شود.

حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11

پس از آن نیز درایور نمایشگر AMD یا همان AMD Display Drive service را در لیست پیدا کرده و با کلیک راست روی آن گزینه Properties را بزنید و روی استارت کلیک کنید و سپس در لیست نوع شروع کار، Automatic را انتخاب کنید.

حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11

حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11

در این بخش ز آموزش حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11 نیز روی گزینه Log On کلیک کنید. حساب کاربری محلی (Local System account) را انتخاب کنید.

حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11

در این بخش از آموزش حل مشکل کارت گرافیک ویندوز 11 نیز روی تب Recovery کلیک کنید. در قسمت First Failure ، گزینه Service Restart در لیست انتخاب کرده و برای دو لیست Second Failure و Subsequent Failure نیز همین کار را انجام داده و روی OK کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: «آموزش اتصال اکانت اینستاگرام به کلاب هاوس»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.