نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس اپ | با خیال راحت پیام‌ها را بخوان!

0 32
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – واتساپ یکی از پرطرفدارترن پیام‌رسان‌ها بین کاربران به شمار می‌رود در ادامه به آموزش نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس اپ می‌پردازیم. این اپلیکیشن ساخت کمپانی فیس بوک است که از سیستم رمزنگاری پیشرفته بهره می‌برد. این موضوع باعث شده است تا واتساپ امنیت بالایی داشته باشد. این موضوع باعث شده است که تعداد زیادی از کاربران آن را به سایر برنامه‌ها ترجیح دهند.

نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس اپ

برنامه واتس اپ به صورت معمولی زمان ارسال پیام سه مولفه را برای کاربران مشخص می‌کند. این موارد شامل ارسال شدن پیام که با یک تیک کمرنگ نمایش داده می شود، دریافت پیام توسط مخاطب که با دو تیک کمرنگ نشان داده می شود و خوانده شدن پیام به وسیله مخاطب که با دو تیک آبی مشخص می‌شود.

ممکن است شما به هر دلیلی نخواهید که فرد ارسال کننده پیام متوجه شود که شما پیام او را خوانده‌اید. برای حل این مشکل و حفظ حریم شخصی، اپلیکیشن واتس اپ قابلیتی را در نظر گرفته است. به این منظور در ادامه نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس اپ را آموزش می‌دهیم. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱- در مرحله اول باید وارد پیام رسان واتس اپ و قسمت Settings شوید.

نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس اپ

۲- در این مرحله از بخش تنظیمات وارد قسمت Account شوید. در تصویر زیر نیز می‌توانید مشاهده کنید.

۳- در مرحله سوم باید گزینه Privacy را در صفحه‌ای که وارد شدید انتخاب کنید.

نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس اپ

۴- در این بخش با توجه به توضیحات تصویر زیر، می‌توانید گزینه Read Receipts را از حالت فعال به حالت غیرفعال تغییر دهید.

نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس اپ

در پایان می‌توانید به سادگی با استفاده از نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس اپ مطمئن شوید که ارسال کننده پیام، از اینکه شما پیام را خوانده‌اید با خبر نخواهد شد.

شایان ذکر است مراحلی که در تصویر مشاهده می کنید، در سیستم عامل اندروید انجام شده است اما این مراحل در سیستم عامل ios نیز به همین روش است و تفاوت زیادی ندارد.

بیشتر بخوانید: «آموزش اتصال اکانت اینستاگرام به کلاب هاوس»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.