چطور نوتیفیکیشن ها را در iOS 15 مدیریت کنیم؟

0 211
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – بخش اعلانات یکی از بخش‌های مهم هر گوشی هوشمند است. به این منظور قصد داریم آموزش دهیم که چطور نوتیفیکیشن ها را در iOS 15 مدیریت کنیم؟

چطور نوتیفیکیشن ها را در iOS 15 مدیریت کنیم؟

بخش اعلانات گوشی‌های هوشمند گاهی اوقات باعث سردرگم شدن کاربران می‌شود. این مشکل به ویژه برای کاربرانی که برنامه‌‌های زیادی روی گوشی خود نصب می‌کنند بیشتر مشاهده شده است. اما چطور نوتیفیکیشن ها را در iOS 15 مدیریت کنیم؟

شرکت‌های بزرگ فناوری مانند اپل و گوگل در سال‌های اخیر اقدامات زیادی جهت بهبود عملکرد بخش اعلانات تلفن‌های هوشمند انجام داده‌اند. با وجود این موارد اکنون اپل با انتشار iOS 15 حال و هوای بخش اعلانات سیستم‌عامل خود را بطور کلی دچار تغییر کرده است. این قابلیت با نام Notification Summary شناخته می‌شود و هدف اصلی آن از بین بردن مزاحمت لحظه‌ای اعلانات است.

پس از نصب 15 iOS یکی از بخش‌هایی که هنگام شروع به صورت بطور فعال می‌شود قابلیتی است که گفته شد. اما اگر به هر دلیلی این ویژگی برای شما فعال نشده است می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی سپس قسمت Notifications بخش Scheduled Summary را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

چطور نوتیفیکیشن ها را در iOS 15 مدیریت کنیم؟

این گزینه به صورت پیش فرض دوبار در طول شبانه روز همه اعلانات را بصورت خلاصه در اختیار شما قرار می‌دهد. ساعت‌های از پیش تعریف شده برای نمایش اعلانات ۸ صبح و ۶ عصر هستند اما این بازه زمانی کاملا قابل شخصی‌سازی بوده هم‌چنین شما می‌توانید برنامه‌هایی که تحت تاثیر این قابلیت قرار می‌گیرند را به لیست اضافه کرده یا آن‌ها را از لیست حذف کنید.

در راستای آموزش اینکه چطور نوتیفیکیشن ها را در iOS 15 مدیریت کنیم؟ گفته می‌شود بیشتر برنامه‌های گوشی خود را در این لیست قرار داده و فقط اپلیکیشن‌هایی را از لیست خارج کنید که در صورت انتشار اعلان، نیاز به پاسخگویی سریع داشته باشند.

به این نکته توجه داشته باشید که زمان تنظیم نوتیفیکیشن ساماری دیگر هیچ اعلانی از برنامه‌های انتخاب شده تا زمان انتشار خلاصه اعلانات بعدی برای شما قابل مشاهده نخواهد بود. این قابلیت در واقع نسخه‌ای پیشرفته از ویژگی مزاحم نشوید (Do Not Disturb) سایر دستگاه‌های اندرویدی است اما با امکانات شخصی‌سازی کاربردی‌تر. اگر شما هم از قابلیت هستید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: «آموزش اتصال اکانت اینستاگرام به کلاب هاوس»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.