روش جستجو در گوگل شیت | چگونه در گوگل شیت یک عبارت را پیدا کنیم؟

0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – استفاده از گوگل شیت یک روش بسیار مناسب برای ردیابی حجم عظیمی از داده‌ها است ، اما پیدا کردن اعداد خاص در برگه‌های بزرگتر سخت است. به این منظور در ادامه روش جستجو در گوگل شیت را آموزش می‌دهیم.

روش جستجو در گوگل شیت

۱- در مرحله اول روش جستجو در گوگل شیت باید منوی Find and Replace را مطرح کنید. می توانید این کار را با فشار دادن Ctrl + H روی رایانه شخصی (Command + Shift + H در Mac) انجام دهید یا به برگه ویرایش و حرکت به گزینه Find and Replace بروید.

روش جستجو در گوگل شیت

در این بخش از آموزش روش جستجو در گوگل شیت اگر قصد جایگزین کردن داده‌های دیگری را ندارید می‌توانید گزینه find را با Ctrl + F در رایانه شخصی یا Command + F در Mac باز کنید. ویژگی Find مانند جستجو در هر صفحه وب دیگر خواهد بود. به سادگی کلمه ای را که می خواهید پیدا کنید تایپ کنید و Google Sheets سایر کار را انجام دهد.

۲- در این مرحله پس از باز کردن منوی Find and Replace در Google Sheets ، دو کادر متن و همچنین یک منوی کشویی گزینه های جستجو را مشاهده می‌کنید. ما در جعبه یافتن عبارت Auto را وارد می کنیم و پارامتر را روی This Sheet قرار می دهیم تا اطلاعات خود را در مورد پرداخت خودرو پیدا کنیم.

روش جستجو در گوگل شیت

در این بخش گزینه replace را خالی بگذارید؛ زیرا ما به دنبال تعویض داده ها نیستیم.

۳- سپس روی گزینه Find کلیک کنید. باید ببینید منوی پنجره به جستجوی صفحات Google می‌پردازد و هر بار از کلمات کلیدی شما را یک بار برجسته می‌کند.

۴- زمانی که موفق به پیدا کردن سلول مورد نظر خود شدید؛ روی Done کلیک کنید. سلول شما برجسته باقی می ماند و منو ناپدید خواهد شد. در پایان همه اینها مراحل مهم برای جستجو در Google Sheets هستند، اما دانستن روند استفاده از عملکرد جایگزین Find and Replace نیز اهمیت دارد. در ادامه چند نکته برای انجام کار اعلام شده است:

۱ – منوی Find and Replace را باز کنید. ما از همان اصطلاح خودکار مانند گذشته در کادر Find استفاده خواهیم کرد.

۲- اکنون کلمه Car را در کادر Replace اضافه کرده و جستجو را در این صفحه تنظیم کنید. باید هربار که می خواهید یک اصطلاح را به روز کنید، پیدا و سپس جایگزین کنید.

روش جستجو در گوگل شیت

۳- به این نکته توجه داشته باشید که پیدا کردن و جایگزین کردن در برگه‌های Google فقط جایگزین کلمه خاص در هر سلول خواهد شد. در مثال ما ، Auto وGas تبدیل به Car و Gas می شوند. ما می توانیم انتخاب کنیم که خودرو را در سلول Shell Oil جایگزین خودرو نکنید؛ زیرا نام این تجارت است.

۴- علاوه بر این موارد می توانید دکمه Replace All را بزنید تا روند آن متراکم شود. این جایگزین هر نمونه از کلمه Auto با کلمه Car خواهد شد. در حال حاضر روش جستجو در گوگل شیت را به خوبی می‌دانید.

بیشتر بخوانید: «آموزش تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل MP3»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.