آموزش انتقال چت واتساپ از گوشی‌های اندروید به آیفون

0
زمان مطالعه: 4 دقیقه

رسانه مدیاتی – در ادامه روش انتقال چت واتساپ از گوشی‌های اندروید به آیفون را آموزش می‌دهیم. طبق گزارش‌ها پیام رسان واتس اپ در نهایت قابلیت انتقال آرشیو چت بین دو پلتفرم اندروید و iOS که یکی از بزرگترین مشکلات این پیام رسان بود را فراهم کرد.

انتقال چت واتساپ از گوشی‌های اندروید به آیفون

برای انتقال چت واتساپ از گوشی‌های اندروید به آیفون سه روش وجود دارد که عبارت‌اند از:

روش اول – به کار بردن ایمیل 

در این روش که در ادامه گفته می‌شود کاربران می‌توانند تاریخچه مکالمات برنامه واتساپ خود را به یک آدرس ایمیل ارسال کنید. به کارگیری این روش ساده است اما ممکن است مشکلات و محدودیت‌های خاصی را به همراه داشته باشد که در انتهای توضیحات هم قسمت به آن اشاره می‌کنیم. به منظور انتقال لیست مکالمات اپلیکیشن واتس‌آپ از طریق ایمیل مابین دستگاه‌های مختلف مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings برنامه واتس‌آپ دستگاه مبداء شوید.

۲- پس از آن گزینه Chat Settings را انتخاب کنید.

۳- سپس گزینه Email Chat را انتخاب نمایید.

انتقال چت واتساپ از گوشی‌های اندروید به آیفون

۴- در این بخش حال باید لیستی از مکالمات خود در اپلیکیشن واتس‌آپ را انتخاب کنید که قصد ارسال آن‌ها به ایمیل مورد نظرتان را دارید. در این شرایط پنجره پاپ‌آپی با مضمون Attaching Media will generate a larger email message قابل مشاهده خواهد بود. این پیغام هشدار در واقع شما را از افزایش حجم ایمیل در صورت انتقال فایل‌های تصویری و مدیا مطلع می‌‌سازد. اگر قصد دارید که فایل‌های مدیا هم در ایمیل مورد نظر ارسال شوند، گزینه Attach Media را انتخاب کنید. در غیر این صورت گزینه Without Media را انتخاب نمایید تا فایل‌های تصویری ضمیمه ایمیل مورد نظر نشوند.

۵- اکنون باید آدرس ایمیل مقصد خود را در فیلد کنار گزینه To وارد کنید. دقت داشته باشید که امکان ارسال همزمان تاریخچه یا لیست مکالمات اپلیکیشن واتس‌آپ برای چند ایمیل هم وجود دارد.

۶- نهایتا گزینه Send را لمس کنید تا فایل مورد نظر برای ایمیل مقصدتان ارسال شود.

۷- حال در دستگاه مقصد خود که قصد دارید لیست مکالمات یا چت‌های برنامه واتس‌آپ در آن کپی شوند، اپلیکیشن واتس‌آپ را اجرا کرده و با آدرس ایمیلی که تاریخچه مکالمات واتس‌آپ را برای آن ارسال کرده بودید لاگین (Log in) نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که در این شرایط امکان همگام‌سازی تاریخچه مکالمات پیشین شما به طور مستقیم با اپلیکیشن واتس‌آپ وجود ندارد و شما تنها در قالب یک ایمیل قادر به مشاهده و مرور مکالمات ارسال خود هستید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

روش دوم – به کارگیری قابلیت بک‌آپ یا Backup

این روش برای انتقال چت واتساپ از گوشی‌های اندروید به آیفون بیشتر توصیه می‌شود. این روش بسیار کاربردی بوده و قابلیت انتقال تاریخچه چت واتس‌آپ مابین هر دستگاهی را دارد. برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید:

۱- ابتدا باید در دستگاه مبداء خود از محتوا و مکالمات برنامه واتس‌آپ یک فایل بک‌آپ یا پشتیبان تهیه کنید. به منظور انجام این عمل وارد بخش تنظیمات یا Settings برنامه واتس‌آپ شده و سپس گزینه Chat Settings را انتخاب نمایید. حال گزینه Email Chat را انتخاب کنید.

۲- اکنون برنامه یا اپلیکیشن واتس‌آپ را از دستگاه مبداء و قدیمی خود حذف (Uninstall) کنید.

۳- در دستگاه مقصد خود برنامه واتس‌آپ را اجرا کرده و با استفاده از همان سیم کارت قبلی و شماره آن در دستگاه جدید یا مقصد خود رجیستر شوید.

انتقال چت واتساپ از گوشی‌های اندروید به آیفون

۴- در این شرایط پنجره پاپ‌آپی نمایان می‌شود که شما را از وجود یک فایل بک‌آپ مطلع می‌کند. گزینه Restore را انتخاب کنید تا محتوای این فایل بک‌آپ در دستگاه جدید و حساب کاربری واتس‌آپ بازیابی یا ریستور شود.

۵- با این روش می‌توانید به انتقال لیست مکالمات اپلیکیشن واتس‌آپ از دستگاه اندرویدی به آیفون و بالعکس بپردازید. دقت داشته باشید که به منظور نمایان شدن گزینه Restore و امکان بازیابی فایل بک‌آپ در دستگاه مقصد، حتما برنامه واتس‌آپ را در دستگاه مقصد خود حذف کرده و بار دیگر نصب نمایید. تنها در این شرایط است که واتس‌آپ پیغام وجود یک فایل بک‌آپ را نمایان می‌سازد.

روش سوم – استفاده از نرم افزارهای اختصاصی

کاربران به منظور انتقال چت واتساپ از گوشی‌های اندروید به آیفون می‌توانند از نرم افزار یا برنامه خاصی با نام Backuptrans Android iPhone WhatsApp Transfer + استفاده کنند. لینک دانلود این برنامه در بخش زیر ضمیمه شده است. به منظور استفاده از این ابزار برای انتقال تاریخچه مکالمات برنامه واتس‌آپ از یک دستگاه هوشمند به دستگاهی دیگر مراحل زیر را انجام دهند:

۱- ابتدا با استفاده از لینک بالا نسبت به دانلود و نصب برنامه Backuptrans Android iPhone WhatsApp Transfer + در کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود اقدام کنید.

۲- حال دستگاه اندرویدی و آیفون خود را به طور همزمان به کامپیوتر متصل کنید.

۳- چند مرحله ابتدایی را در برنامه نامبرده شده سپری کنید تا این برنامه بتواند هر دو گوش متصل شده به کامپیوتر را شناسایی کند.
حال به دستگاه مبداء خود مراجعه کنید. در این قسمت گزینه‌ یا بخشی به صورت تاریخچه چت‌ها یا Chat History دیده می‌شود. روی نام دستگاه خود کلیک راست کرده و یکی از دو گزینه نمایش داده شده در بخش زیرین را انتخاب کنید. دقت داشته باشید. دستگاه مبداء آزمایشی ما در این مقاله یک آیفون بوده و گزینه‌هایی که در این قسمت وجود دارند امکان انتقال تاریخچه مکالمات برنامه واتس‌آپ از آیفون قدیمی به یک دستگاه اندرویدی جدید و یا به آیفون جدید را ارائه می‌کنند.

بیشتر بخوانید: «آموزش تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل MP3»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.