ایجاد تغییرات جدید در فرآیند ضبط صدا در واتساپ

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد واتس‌اپ مشغول توسعه ویژگی جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد هنگام ضبط صدایشان فرایند را متوقف و دوباره ادامه دهند.

ایجاد تغییرات جدید در فرآیند ضبط صدا در واتساپ

در این راستا واتس‌اپ قصد دارد با افزودن چند ویژگی جدید تجربه استفاده بهتری برای کاربران فراهم کند. در این اواخر فاش شد قابلیت جدیدی به واتس‌اپ افزوده می شود که شنیدن کلیپ صوتی با سرعت های مختلف در سراسر جهان را فراهم می کند.

اکنون نیز وب سایت WhatsApp Beta Info گزارش جدیدی درباره قابلیت ایجاد وقفه هنگام ضبط صوت منتشر کرده است. این گزارش نشان می دهد واتس‌اپ مشغول توسعه ویژگی جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد هنگام ضبط صدایشان فرایند را متوقف و دوباره ادامه دهند. ویژگی مذکور بسیار مفید است زیرا به کاربر اجازه می دهد تمام پیام هایش را در یک کلیپ صوتی بگنجاند و دیگر نیازی نیست پس از توقف، کلیپ صوتی جدیدی ضبط کند.

درهمین راستا کلید وقفه در پنل ضبط صوت عرضه می شود. با ضربه روی آن فرایند ثبت صدا به طور موقت متوقف می شود. در مرحله بعد با ضربه روی همان کلید می توان دوباره ضبط را سر گرفت.

ویژگی وقفه در کلیپ صوتی هم اکنون فقط برای عده کمی از کاربران در نسخه بتا iOS عرضه شده است. اما درآینده نزدیک برای تمام کاربران نسخه آزمایشی ارائه می شود.

این در حالی است که مدتی قبل Will Cathcart، مدیرعامل واتس‌اپ نیز در توییتی گفت: «در واتس‌اپ هدایت به کسب و کارهای تجاری محلی را شروع کرده‌ایم و من بسیار هیجان زده هستم این قابلیت به شما کمک می‌کند تا مشاغل اطراف محله خود مانند؛ کافی شاپ، گل فروشی، فروشگاه پوشاک و موارد دیگر را پیدا کنید و با آنها تماس بگیرید.»

با انجام این کار واتس‌اپ بین دارندگان مشاغل محبوبیت بیشتری بدست خواهد آورد WhatsApp Business API ایجاد شد تا راهی بهتر برای ارتباط با مشتریان ارائه دهد به عنوان مثال، برنامه WhatsApp Business برقراری ارتباط شخصی با مشتریان، به چشم آمدن محصولات و خدمات، پاسخگویی به سوالات و در اختیار قرار دادن تجارب خرید با دیگران را آسان‌تر کرده است اما گسترش تعاملات بیشتر بین مشاغل و مصرف کنندگان بدون اشکال نیست!

بحث برانگیزترین تغییر، تغییر سیاست حفظ حریم خصوصی واتس‌اپ بود که به فیس بوک اجازه می‌داد به اطلاعات مربوط به مکالمات بین شرکت‌ها و مصرف کنندگان دست پیدا کند. ضعیف معرفی کردن سیاست جدید را نباید دست کم بگیریم بسیاری از کاربران این پلتفرم می‌ترسیدند که فیس بوک بخواهد به مکالمات خصوصی آنها دسترسی پیدا کند تا جایی که تنظیم کننده حریم خصوصی آلمان نیز با این سیاست جدید مخالفت کرد که در ماه مه پس از تهدید به محدود کردن عملکرد حساب کسانی که سیاست حفظ حریم خصوصی جدید را قبول نکنند عقب نشینی کردند.

بیشتر بخوانید: «آموزش تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل MP3»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.