رفع ناسازگاری پردازنده‌های ای ام دی با ویندوز 11

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد مایکروسافت می‌گوید مشکل ناسازگاری برخی پردازنده‌های ای ام دی را با نسخه آزمایشی ویندوز ۱۱ برطرف کرده است. ویندوز ۱۱ از زمان عرضه، برخی مشکلات سخت افزاری داشته است.

رفع ناسازگاری پردازنده‌های ای ام دی با ویندوز 11

در این راستا مایکروسافت در تاریخ ۱۵ اکتبر نسخه آزمایشی جدیدی از ویندوز ۱۱ موسوم به ۲۲۰۰۰.۲۸۲ را در دسترس عده محدودی از کاربران خود قرار داد.

در این نسخه برخی به‌روزرسانی ها انجام شده که از جمله آنها می‌توان به حل مشکل ناسازگاری این ویندوز با برخی از پردازنده‌های تولیدی ای ام دی اشاره کرد. یکی دیگر از مشکلات برطرف شده موجب می‌شد کاربران به جای مشاهده میله ابزار ویندوز ۱۰ باز هم میله ابزار ویندوز ۱۱ را مشاهده کنند.

ناسازگاری ویندوز ۱۱ با پردازنده‌ای ام دی موجب کندی سرعت اجرای ویندوز جدید می‌شد و به خصوص بر روی سرعت اجرا و کیفیت بازی‌های رایانه‌ای تأثیر منفی می‌گذاشت. این مشکل مربوط به کش ال ۳ پردازنده‌های ای ام دی بود. نقص یادشده در برخی تراشه‌های رایزن شرکت ای ام دی گزارش شده است. انتظار می‌رود عموم مردم بتوانند تا قبل از پایان اکتبر به این به‌روزرسانی دسترسی یابند.

با نزدیک‌تر شدن به تاریخ عرضه عمومی ویندوز 11، کمپانی مایکروسافت نیز عرضه نرم افزارهای به‌روز شده و بازطراحی شده را به کاربران اینسایدر شروع کرده است. برای مثال این کمپانی چند روز قبل نسخه جدید نرم‌افزار بتای فوتوز را در کانال‌های بتا و پیش نمایش عرضه کرد و اخیرا هم نسخه بازطراحی شده نرم‌افزار پینت را به اعضای اینسایدر ارائه کرد.

از آنجایی که اعضای اینسایدر در حال حاضر از ویندوز 11 استفاده می‌کنند، می‌توانند نرم‌افزار پینت جدید را از طریق سیستم خود دریافت کنند. البته پانوس پانای به عنوان یکی از مدیران ارشد محصول مایکروسافت پیش‌تر از نرم‌افزار جدید پینت پرده برداشته بود و خبر طراحی مجدد و تغییرات زیاد این نرم‌افزار پیش‌تر به گوش کاربران رسیده بود.

در این راستا مطابق اخبار منتشره، اظهارات مایکروسافت حاکی از آن است که بزرگ‌ترین تغییر اعمال شده در نسخه جدید نرم‌افزار پینت مربوط به نوار ابزار آن است. طراحی آیکون به‌روز شده، پالت رنگ گرد و ست جدیدی از منوی دراپ داون برای ابزاری نظیر قلم‌ها و فرمان‌های چرخاندن یا تغییر سایز نیز از قابلیت‌های این نوار ابزار جدید هستند. همچنین یک ابزار متن نویسی جدید نیز به این بخش افزوده شده است.

با این حال تغییرات به اینجا محدود نمی‌شوند و گفته شده است که در به‌روزرسانی‌های بعدی نرم‌افزار پینت، قابلیت هایی مانند تم تاریک و یک بوم متمرکز و دیالوگ‌های به روز شده گنجانده شده است و این قابلیت‌ها روز به روز بر اساس نظرات ارائه شده توسط کاربران بهتر و بیشتر خواهند شد.

بیشتر بخوانید: «آموزش تبدیل ویدیوهای یوتیوب به فایل MP3»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.