ورود منازعه حقوقی اپل و اپیک گیمز به مرحله تجدید نظر

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد شرکت اپیک گیمز سازنده بازی فورت نایت روز گذشته با تلاش‌های اپل برای متوقف کردن دستورات دادگاه ضد انحصار به منظور مجازات این شرکت مخالفت کرد.

ورود منازعه حقوقی اپل و اپیک گیمز به مرحله تجدید نظر

منازعه حقوقی دو طرف وارد مرحله تجدیدنظر شده و اپل در تلاش است تا جلوی مجازات خود را بگیرد یا از میزان آن بکاهد. بر اساس حکم دادگاهی در آمریکا در شهریور ماه، اپل دیگر حق ندارد مانع استفاده توسعه دهندگان و برنامه نویسان از سیستم‌های پرداخت درون برنامه‌ای ابتکاری آنها شود. اپل پیش از این برنامه نویسان را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت انحصاری اپ استور و پرداخت کمیسیون ۳۰ درصدی به خود می‌کرد. اما با حکم دادگاه دیگر چنین امکانی ندارد.

اپل تا ۹ دسامبر فرصت دارد این حکم را اجرا کند، اما هنوز چنین کاری نکرده و در برابر آن تقاضای فرجام خواهی نیز کرده است. این شرکت از گونزلا راجرز قاضی دادگاه مذکور خواسته تا اجرای حکم یادشده را متوقف کند تا فرایند تجدیدنظر خواهی اپل طی شود، امری که ممکن است یک سال طول بکشد.

گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد شرکت اپیک گیمز سازنده بازی فورت نایت روز گذشته با تلاش‌های اپل برای متوقف کردن دستورات دادگاه ضد انحصار به منظور مجازات این شرکت مخالفت کرد. این امر موجب اعتراض شرکت اپیک گیمز شده و مدیران آن از دادگاه خواسته‌اند اپل را مجبور به رعایت استانداردهای حقوقی کند تا برنامه نویسان و توسعه دهندگان بیشتر آسیب نبینند.

رایگان شدن بازی PC Building Simulator هدیه بسیار جالبی از طرف اپیک گیمز است. بازی PC Building Simulator توسط یک توسعه‌دهنده رومانی به نام کیس کلادیو ساخته شده و ناشر آن The Irregular Corporation است. بازی PC Building Simulator همان‌طورکه از نامش پیداست، به بازیکنان فرصت تجربه ساخت و اسمبل کردن پی‌سی را می‌دهد. بازیکنان در این بازی می‌توانند استودیو خود را گسترش دهند و کامپیوتر مشتری‌ها را تعمیر کنند. بازی PC Building Simulator شامل بیش از هزار نوع قطعات از سازنده‌گانی مانند AMD، انویدیا و ایسوس می‌شود و در حالت Free Build بازیکنان می‌توانند از تمام این قطعات برای جمع کردن پی‌سی دلخواه خود استفاده کنند. محبوبیت بازی PC Building Simulator از امتیاز‌های این بازی در استیم نیز مشخص است.

طی دادگاه اپیک گیمز و اپل مشخص شد که اپیک گیمز برای رقابت با استیم مبالغ بسیار بالایی برای بازی‌های رایگان و انحصار بازی‌ها پرداخت می‌کند. فروشگاه اپیک گیمز هر هفته بازی‌هایی را به‌طور رایگان دراختیار کاربران قرار می‌دهد، همچنین از شروع کار این فروشگاه در دسامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون بازی‌های زیادی به‌طور انحصاری در این فروشگاه منتشر شده‌اند. اخیرا نیز مشخص شد که اپیک گیمز در ۹ ماه اول آغاز کار فروشگاه‌ خود برای انتشار رایگان بازی‌ها چه مبلغی پرداخت کرده است.

سیمون کارلس، بنیانگذار رسانه GameDiscover تصویری در صفحه اجتماعی خود منتشر کرده است. این فهرست تمام بازی‌های رایگانی را که اپیک گیمز در مدت ۹ ماه منتهی به سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه کرده، نشان می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.