شکایت وزارت دادگستری آمریکا از کمپانی اپل

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد به گفته ۲ منبع آگاه، وکلای وزارت دادگستری از اپل، مشتریان این شرکت و رقبایش سوالاتی درباره شیوه‌های این شرکت برای حفظ سلطه خود بر آیفون پرسیده‌اند.

شکایت وزارت دادگستری آمریکا از کمپانی اپل

وزارت دادگستری آمریکا طی ماه‌های اخیر تحقیق آنتی تراست درباره اپل را سرعت بخشیده است. طبق گزارشی جدید این روند نشان دهنده احتمال شکایت علیه اپل را افزایش می‌دهد.

درهمین راستا به نظر می‌رسد این تحقیق به یک شکایت منجر شود البته جزئیات دقیق روند مذکور هنوز مشخص نیست. وزارت دادگستری آمریکا از اظهار نظر در این باره خودداری کرده و اپل نیز هنوز به سوالات پاسخی نداده است.

به نوشته اپل اینسایدر، طبق گزارش‌ها وزارت دادگستری آمریکا در تابستان ۲۰۲۱ تحقیقات درباره اپل را گسترده‌تر کرد. این روند شامل دور جدیدی از ارسال احضاریه‌ها به شرکای تجاری اپل بود.

یک منبع آگاه فاش کرد وزارت دادگستری تعداد کارمندانی که روی پرونده اپل کار می کنند را افزایش داده و از سوی دیگر وکلای این شرکت نیز با موضوعاتی جدی در این پرونده روبرو شده‌اند.

وزرات دادگستری نخستین بار در سال ۲۰۱۹ میلادی تحقیقات درباره روش‌های کسب وکاری اپل را آغاز کرد. در آن زمان رگولاتورهای فدرال تحقیقات خود درباره شرکت‌های بزرگ فناوری را گسترده‌تر کرده بودند.

این در حالی است که منازعه حقوقی اپل و اپیک گیمز به مرحله تجدید نظر وارد شده است. شرکت اپیک گیمز سازنده بازی فورت نایت روز گذشته با تلاش‌های اپل برای متوقف کردن دستورات دادگاه ضد انحصار به منظور مجازات این شرکت مخالفت کرد. این امر موجب اعتراض شرکت اپیک گیمز شده و مدیران آن از دادگاه خواسته‌اند اپل را مجبور به رعایت استانداردهای حقوقی کند تا برنامه نویسان و توسعه دهندگان بیشتر آسیب نبینند.

رایگان شدن بازی PC Building Simulator هدیه بسیار جالبی از طرف اپیک گیمز است. بازی PC Building Simulator توسط یک توسعه‌دهنده رومانی به نام کیس کلادیو ساخته شده و ناشر آن The Irregular Corporation است. بازی PC Building Simulator همان‌طورکه از نامش پیداست، به بازیکنان فرصت تجربه ساخت و اسمبل کردن پی‌سی را می‌دهد. بازیکنان در این بازی می‌توانند استودیو خود را گسترش دهند و کامپیوتر مشتری‌ها را تعمیر کنند. بازی PC Building Simulator شامل بیش از هزار نوع قطعات از سازنده‌گانی مانند AMD، انویدیا و ایسوس می‌شود و در حالت Free Build بازیکنان می‌توانند از تمام این قطعات برای جمع کردن پی‌سی دلخواه خود استفاده کنند. محبوبیت بازی PC Building Simulator از امتیاز‌های این بازی در استیم نیز مشخص است.

طی دادگاه اپیک گیمز و اپل مشخص شد که اپیک گیمز برای رقابت با استیم مبالغ بسیار بالایی برای بازی‌های رایگان و انحصار بازی‌ها پرداخت می‌کند. فروشگاه اپیک گیمز هر هفته بازی‌هایی را به‌طور رایگان دراختیار کاربران قرار می‌دهد، همچنین از شروع کار این فروشگاه در دسامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون بازی‌های زیادی به‌طور انحصاری در این فروشگاه منتشر شده‌اند. اخیرا نیز مشخص شد که اپیک گیمز در ۹ ماه اول آغاز کار فروشگاه‌ خود برای انتشار رایگان بازی‌ها چه مبلغی پرداخت کرده است.

سیمون کارلس، بنیانگذار رسانه GameDiscover تصویری در صفحه اجتماعی خود منتشر کرده است. این فهرست تمام بازی‌های رایگانی را که اپیک گیمز در مدت ۹ ماه منتهی به سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه کرده، نشان می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.