آموزش هارد به هارد کردن | چطور اطلاعات یک هارد را به هارد دیگر انتقال دهیم؟

0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – ممکن است این سوال نیز برای شما ایجاد شده باشد که چطور اطلاعات یک هارد را به هارد دیگر انتقال دهیم؟ در این راستا در ادامه آموزش هارد به هارد کردن را ارائه می‌کنیم.

آموزش هارد به هارد کردن | چطور اطلاعات یک هارد را به هارد دیگر انتقال دهیم؟

اگر شما یک کامپیوتر در اختیار دارید باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱- در مرحله اول نام درایو ها را در هاردی که الان روی سیستم است تغییر دهید تا بعدا بتوانیم راحت تشخیص بدهیم.برای تغییر نام درایو ها روی آنها کلیک راست کنید و PROPERTIES را بزنید و نام را تغییر دهید.

آموزش هارد به هارد کردن

آموزش هارد به هارد کردن

۲- سیستم را خاموش کنید.

۳-  هاردهای موجود در بازار یک کابل ساتا(SATA) یا IDE دارند که به مادربرد وصل می شود و یک کابل پاور که برای اتصال برق است.

۴- دقت داشته باشید که نکته حائز اهمیت جامپرها هستند ، قطعه ریزی که میتوان SETTING یک قطعه سخت افزاری را به هارد دیسک دیگری منتقل کرد.جامپر هارد جدید را روی slave بگذارید.

۵- در کیس را باز کنید ، مشاهده می کنید که کابل IDE هارد که به مادر بورد وصل است ، نواری و معمولا دارای دو پورت اتصال می باشد پس از همین طریق می توانید هارد دوم را متصل کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر کابل هارد ساتا باشد دارای پورت اضافه نیست و هارد دوم را هم می توانید با کابل ساتای دیگر به مادربورد متصل کنید و بدون نیاز به تغییر جامپر ، توسط سیستم شناسایی و عملیات هارد به هارد را شروع کنید.

۶- برای برق هارد هم با توجه به نوع فیش برق می توانید از یکی از کابل های آزادی که از سمت پاور می آید ، استفاده کنید.

۷- دقت داشته باشید که هارد با بدنه کیس و سایر اجزا تماس نداشته باشد. بهتر است آن را داخل کیس نصب نمایید.

۸-  سیستم را روشن کنید و با فشردن دکمه های F2 یا Delete وارد بایوس شوید.در منوی Standard Cmos Featuresچک کنید تا شناسایی هارد دیسک جدید اتوماتیک انجام شود ولی اگر تنظیم نشده بود ، آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید.سپس از بایوس خارج شده و اجازه دهید تا ویندوز بالا بیاید.

آموزش هارد به هارد کردن

۹-  با ورود به صفحه my computer متوجه می شوید که تعداد درایوهای شما افزایش یافته و هارد جدید شناسایی شده است.

۱۰- کار تمام است و می توانید اطلاعات تان را جابجا کنید. دقت داشته باشید که پس از اتمام کار هارد اصلی را به وضعیت قبلی بازگردانید و جامپر آن را به حالت قبل برگردانید.

آموزش هارد به هارد کردن

در پایان به این نکته نیز توجه داشته باشید که راه دیگری هم برای هارد به هارد کردن اطلاعات وجود دارد و آن استفاده از دستگاهی به نام داک ( باکس نگهدارنده هارد ) با قابلیت پشتیبانی clone است که می توانید با کمک آن بوردی که رو بالای باکس قرار دارد را جدا کرده و به هارد متصل کنید ، سپس هارد را به قسمت پایین دستگاه متصل کرده و با کابل USB به پورت USB دستگاه متصل کنید.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.