احتمال خرید استودیوهای بیشتر توسط سونی

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد آگهی شغلی جدید پلی استیشن برای مدیر توسعه سازمانی، به سابقه‌ی فعالیت در زمینه هدایت و برنامه‌ریزی فرایند خرید و ادغام (M&A) در میان شرایط استخدامی این شغل اشاره دارد.

احتمال خرید استودیوهای بیشتر توسط سونی

صنعت بازی در سال‌های اخیر به میدان رقابت برای خرید و تصاحب ناشران و استودیوهای بیشتر تبدیل شده و به‌نظر نمی‌رسد که تمایل شرکت‌ها برای این کار درحال کاهش یافتن باشد. سونی هم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بازیگران این صنعت، در این زمینه بسیار فعال عمل کرده و بعد از تصاحب چند استودیو در سال گذشته، بانجی و Haven را نیز در سال ۲۰۲۲ به زیرمجموعه پلی استیشن اضافه کرد. بااین‌حال به‌نظر می‌رسد که هنوز کار سونی با خرید استودیوهای دیگر تمام نشده و موارد بیشتری در راه است.

سونی به‌تازگی آگهی شغلی جدیدی را برای موقعیت «مدیریت توسعه سازمانی» منتشر کرده که نشان می‌دهد این شرکت هنوز به تصاحب شرکت‌های بیشتر نظر دارد. در این آگهی اعلام شده که کاندیدای منتخب این شغل، «مسئولیت شناسایی فرصت‌های رشد و سرمایه‌گذاری» و «شناسایی گزینه‌های جذاب تصاحب و ادغام (M&A) در آینده» را برعهده دارد.

متن این آگهی در ادامه به «مضامین عمده‌ی استراتژیک برای هدایت اهداف M&A شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی» اشاره دارد. همچنین در میان شرایط استخدام این پست، به «سوابق معتبر در زمینه هدایت و برنامه‌ریزی کلیه فرایندهای M&A در تراکنش‌های کوچک و بزرگ شامل خرید، معاملات مشترک و سرمایه‌گذاری» و «توانایی ایجاد یک ساختار منطقی برای توصیه‌ی گزینه‌های M&A و پشتیبانی از آن به کمک داده‌ها و مدل‌های تجاری» اشاره شده است.

البته با اخباری که این روز‌ها به گوش می‌رسند، این خبر برای مخاطبان چندان غیر منتظره به‌نظر نمی‌رسد. سونی بارها و بارها به تمایل این شرکت برای خرید استودیوهای بیشتر اشاره کرده و شایعات و اخبار غیررسمی همچنین چیزی را تأیید می‌کنند.

براساس گزارشاتی اخیراً در این‌باره منتشر شده، استودیوهای بازی‌سازی برادران وارنر به‌همراه لایسنس کلیه آثار و آی‌پی‌های این شرکت به‌زودی به فروش می‌رسند. نام سونی هم به‌عنوان یکی از شرکت‌هایی که برای ورود به این معامله در نظر گرفته می‌شود، مطرح شده است. مایکل پچر، تحلیلگر صنعت بازی معتقد است که این اقدام برای سونی حرکت هوشمندانه‌ای خواهد بود.

در این بین، مایکروسافت نیز به‌دنبال استخدام نیروهای بیشتر برای توسعه‌ی فعالیت‌های این شرکت در جهت گسترش استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس است.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.