آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر

شما می توانید صدا را از رایانه خود به چند روش ضبط کنید

0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – در این مطلب آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر را ارائه می‌کنیم. برای ضبط صدا در رایانه خود، می توانید از برنامه های داخلی و سایر برنامه های رایگانی که می توانید دانلود کنید استفاده کنید.

آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر

در این مقاله، نحوه ضبط صدا در رایانه مبتنی بر ویندوز را به شما نشان خواهیم داد. کاربران مک باید از روش های مختلفی استفاده کنند، اما می توانید برنامه ذکر شده در این مقاله را برای ضبط صدا نیز دانلود کنید.

روش اول از برنامه ضبط صدا داخلی ویندوز استفاده می کند. می توانید مستقیماً از منوی استارت به این مورد دسترسی داشته باشید و با استفاده از مراحل زیر ضبط کنید.

۱- در ابتدای آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر منوی Start را باز کرده و Voice Recorder را جستجو کنید.

آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر

۲- در این مرحله از آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر برنامه را باز کنید، آیکون میکروفون آبی رنگ را در مرکز مشاهده خواهید کرد. اگر قبلاً چند مورد ضبط کرده اید، نماد در پایین سمت چپ خواهد بود.

آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر

۳- در این بخش از آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر برای شروع ضبط، روی نماد آبی میکروفون کلیک کنید. سپس دکمه توقف آبی را بزنید تا پایان یابد.

۴- ضبط های شما در نوار کناری سمت چپ ظاهر می شوند. می‌توانید روی سه نقطه در پایین سمت راست کلیک کنید و Open file location را انتخاب کنید تا ببینید کجا ذخیره شده‌اند.

ضبط صدا یک روش سریع و آسان برای ضبط صدا است، اما فاقد ویژگی های پیشرفته تر مانند انتخاب ورودی های مختلف ضبط است. اگر نیاز به ایجاد یک یادداشت صوتی کوتاه دارید، یا کیفیت خیلی مهم نیست، این برنامه می‌تواند نیازهای شما را برآورده کند.

آموزش ضبط صدا از My Computer

اگر به روش دیگری نیاز دارید، می توانید از یک برنامه ضبط صدا مانند Audacity استفاده کنید.

۱- Audacity را دانلود و نصب کنید.

۲- Audacity را باز کنید، روی کادر کشویی در بالا سمت چپ و درست زیر دکمه پخش کلیک کنید و MME را انتخاب کنید.

آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر

۳- در کادر بعدی سمت راست، دستگاه ضبط خود را انتخاب کنید.

۴- برای ضبط صدای داخلی، Windows WASAPI را انتخاب کنید و در کادر بعدی، دستگاه استریو رایانه خود را انتخاب کنید و مطمئن شوید که شامل (Loopback) است. این تنظیم تضمین می کند که هیچ صدای خارجی ضبط نمی کند.

۵- روی دکمه قرمز ضبط کلیک کنید و شروع به ضبط صدای خود کنید.

در پایان آموزش ضبط صدا از ویندوز کامپیوتر این روش به شما امکان می دهد از هر دستگاهی که به رایانه خود وصل کرده اید و همچنین صدای داخلی را ضبط کنید. اگر به جای ضبط صدای ساده نیاز به کنترل بیشتری بر روی ضبط های خود دارید، Audacity می تواند مفید باشد.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.