سود چشمگیر اینتل پس از پیروزی در دادگاه

0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد ​​​​​​​شرکت تراشه سازی اینتل پس از موفقیت در یک دادگاه رسیدگی کننده به جرایم ضد انحصار این شرکت، ادعایی ۶۲۴ میلیون دلاری را برای کسب سود مطرح کرده است.

سود چشمگیر اینتل پس از پیروزی در دادگاه

کمیسیون اروپا وابسته به اتحادیه اروپا اینتل را به انحصارطلبی تجاری متهم کرده بود و در جریان رسیدگی به این پرونده در ۵ ماه قبل این شرکت تراشه ساز از جریمه ۱۰.۶ میلیارد یورویی تبرئه شد.

دادگاه عالی اروپا سال گذشته با صدور یک حکم تاریخی راه را برای مطالبه خسارت در چنین مواردی هموار کرد. بر همین اساس اتحادیه اروپا دستور به پرداخت سود پیش‌فرض در پرونده‌های ضد انحصار لغو شده داد. قضات گفته‌اند تأخیر در پرداخت سود به اینتل مستلزم پرداخت بهره نیز خواهد بود.

اینتل در درخواست خود به دادگاه عمومی مستقر در لوکزامبورگ گفت کمیسیون اروپا که به عنوان ناظر رقابت در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا عمل می‌کند، از بازپرداخت سود پیش فرض شرکت خودداری کرده است.

در حالی که قبلا اعلام شده بود اینتل در حال آماده‌سازی تراشه‌های اصلی خانواده HEDT برای آینده نزدیک است، اکنون به نظر می‌رسد که هر دوی این تراشه‌ها در ماه اکتبر عرضه خواهند شد. Intel HEDT از سری تراشه های دارای کارایی بالای ساخت اینتل است که در سرورها، مراکز داده و سایر موارد مورد استفاده خواهند بود.

تراشه های سری سپفیر رپیدز ، با نام های Xeon W-3400 و Xeon W-2400 شناخته می شوند. بسیاری از ما از قبل با پردازنده‌های اینتل Raptor Lake-S آشنا هستیم که احتمالاً در فهرست بهترین پردازنده‌های اینتل در اواخر امسال ظاهر می‌شوند. در مورد قیمت این تراشه ها هنوز خبری منتشر نشده است.

اینتل که ماه میلادی گذشته ارسال محصولاتش به مشتریان در روسیه و بلاروس را متوقف کرده بود، اعلام کرد تدابیر ادامه کسب و کار را به اجرا گذاشته است تا اختلال در فعالیتهای جهانی خود را به حداقل برساند. این شرکت همچنان در کنار جامعه جهانی، جنگ روسیه علیه اوکراین را محکوم کرده و خواستار برقراری فوری صلح است.

شرکت IBM هم ارسال محصولاتش به روسیه را متوقف کرده است. اوکراین از شرکتهای نرم افزاری و رایانش ابری آمریکایی خواسته است کسب و کارشان در روسیه را متوقف کنند.

بر اساس گزارش رویترز، سرورهای IBM، دل تکنولوژیز و هولت پاکارد، بازار روسیه را در اختیار دارند و شرکتها و سازمانهای دولتی روسیه به فناوری ساخت غرب به عنوان مبنای سیستمهای فناوری اطلاعات خود متکی هستند.

این در حالی است که مدتی قبل رگولاتور مخابراتی روسیه (روس کومنادزور) گوگل نیوز را که متعلق به شرکت گوگل است، مسدود کرد. طبق گزارش خبرگزاری اینترفکس، این رگولاتور اعلام کرد این سرویس خبری را به دلیل فراهم کردن دسترسی به مطالب متعددی که حاوی اطلاعات غیرمعتبر و جزییات مهمی درباره روند عملیات نظامی ویژه در خاک اوکراین بوده اند، مسدود کرده است.

همان طور که گفته شد گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد گوگل نیوز (Google News) نیز که یک سرویس مهم به شمار می‌رود به دنبال تنش‌های جنگ روسیه و اوکراین در کشور روسیه مسدود شد. در این راستا گوگل در بیانیه ای اعلام کرد: ما تایید می کنیم بعضی از کاربران در روسیه برای دسترسی به وب سایت و اپلیکیشن گوگل نیوز با مشکل روبه‌رو شده اند که ناشی از مسائل فنی مربوط به ما نیست.

علاوه بر مواردی که گفته شد بر اساس گزارش وب سایت انگجت، روسیه در هفته های اخیر فیس بوک، اینستاگرام و توییتر را مسدود کرده است.

این درحالی است که مدتی قبل گوگل کسب و کار تبلیغاتش در روسیه را تعطیل کرده اما خدمات محبوبی مانند یوتیوب را همچنان حفظ کرده است. با این حال این سرویس ویدیویی به منبع قابل توجهی از تنش با دولت تبدیل شده است. یوتیوب کانال وزارت دفاع روسیه را ممنوع کرده که جدیدترین اقدام در سلسله اقداماتی است که گوگلی‌ها انتظار دارند باعث تعطیل شدن فعالیت یوتیوب در این کشور شود.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.