فروش اطلاعات متقاضیان سقط جنین به وسیله اپل و گوگل

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد گروهی از سناتورهای دموکرات از کمیسیون تجارت فدرال خواسته اند تا درباره جمع آوری اطلاعات موبایل کاربران توسط اپل و گوگل تحقیقاتی انجام شود.

فروش اطلاعات متقاضیان سقط جنین به وسیله اپل و گوگل

ران وایدن، الیزابت وارن، کوری بروکر و سارا جیکوبس، سناتورهای آمریکایی در نامه ای به لینا خان رییس کمیسیون فدرال تجارت شرکت های فناوری را به دلیل جمع آوری و فروش اطلاعات شخصی صدهامیلیون موبایل به عملکردهای ناعادلانه و فریبکارانه متهم کرده اند.

آنها در نامه خود اشاره کردند شرکت ها با ایجاد شناسه های ردیابی مخصوص تبلیغات در سیستم های عامل موبایل ها این روش های مخرب را تسهیل کردند.

در این راستا گفته می‌شود سناتورها به طور خاص در این متن اشاره کردند افرادی که خواستار سقط جنین هستند به خصوص در صورتیکه داده های موقعیت مکانی شان جمع آوری و به اشتراک گذاشته شود، در معرض خطر قرار دارند. آنها توضیح داده اند دلالان داده ها به طور معمول اطلاعات موقعیت مکانی افرادی که از وب سایت تهیه کنندگان سرویس های سقط جنین بازدید می کنند را می فروشند.

قانونگذاران آمریکایی مدت کوتاهی پس از لغو قانون سقط جنین در آمریکا این نامه را نوشته اند. اندروید و گوگل با استفاده از شناسه های ردیابی برای مقاصد تبلیغاتی ساخته شده اند. هرچند شناسه ها باید ناشناس باقی بمانند، اما سناتورها در نامه خود اعلام کرده اند دلالان داده مخازن اطلاعاتی حاوی نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن افراد را می فروشند.

اپل نیز سال گذشته آپدیتی برای iOS ارائه کرد که اقدامات سختگیرانه تری برای ردیابی حریم خصوصی افراد ایجاد شده بود. طبق آپدیت مذکور اپ ها باید قبل از جمع آوری شناسه خاص برای آگهی دهندگان از کاربران اجازه بگیرند.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.