هشدار جدی دولت روسیه به شرکت‌های بزرگ فناوری

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد قانونگذاران روسی روز سه شنبه لایحه‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن مجازات‌های سخت‌تری برای شرکت‌های اینترنتی خارجی که از افتتاح دفتر در روسیه خودداری می‌کنند، در نظر گرفته می‌شود.
هشدار روسیه به غول‌های فناوری: جریمه سنگین در انتظارتان است!

هشدار جدی دولت روسیه به شرکت‌های بزرگ فناوری

مسکو مدت‌هاست که به دنبال اعمال کنترل بیشتر بر شرکت‌های فناوری خارجی بوده و از زمان اعزام نیروهای مسلح خود به اوکراین در ۲۴ فوریه، اختلافات کرملین با شرکت‌های فناوری آمریکایی بر سر محتوای نمایش داده شده و کنترل و مدیریت داده‌ها تشدید شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، شبکه‌های اجتماعی خارجی بزرگ با بیش از ۵۰۰۰۰۰ کاربر در روز از اول ژوئیه ۲۰۲۱ موظف به افتتاح دفاتر خود در روسیه شده‌اند و در غیر این صورت ابتدا جریمه شده و در نهایت با ممنوعیت کامل فعالیت مواجه می‌شوند.

روسیه فعلاً گوگل و متا را به خاطر میزبانی محتوای ممنوعه جریمه کرده و می‌تواند پس از تصویب لایحه جدید شرکت‌هایی که در روسیه دفتر تأسیس نکنند را نیز جریمه کند. جریمه‌ها می‌تواند حداکثر برابر با ۱۰ درصد از گردش مالی یک شرکت در روسیه باشد و در صورت تکرار تخلفات این رقم تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

این در حالی است که مدتی قبل سازمان تنظیم کننده مقررات ارتباطات روسیه اعلام کرد که تبلیغات منابع اطلاعاتی گوگل در این کشور به دلیل عدم رعایت قوانین ممنوع شده است. این تنظیم کننده با اشاره به گروه های شبه نظامی ملی گرای اوکراینی گفت: علاوه بر این، یوتیوب از انتشار اطلاعات توسط سازمان‌های افراطی مانند “بخش راست” و “گردان ملی گرای آزوف” جلوگیری نمی کند.

غلاوه بر مواردی که تاکنون گفته شده است این سازمان همچنین به ۶۰ مورد تبعیض علیه دولت روسیه، رسانه های این کشور، سازمان های عمومی و ورزشی و همچنین افراد مختلف از سوی یوتیوب اشاره کرد.

این رگولاتور تأکید کرد که یوتیوب حساب یا محتوای خبرگزاری‌های راشاتودی، روسیه ۲۴، اسپوتنیک، زوزدا، RBC، NTV را مسدود کرده است.

در پایان شایان ذکر است طبق گفته این سازمان، ممنوعیت اعلام شده تا زمانی که گوگل تمام اقدامات لازم را برای مطابقت کامل با قوانین روسیه انجام ندهد، بر قرار خواهد بود.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.