ایرپادهای اپل مانع از ایجاد تصادفات می‌شوند!

0 1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد در یک سری از پتنت‌های درخواست شده نزد اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده (USPTO)، اپل درباره سیستمی صحبت کرده است که تنظیمات سطح صدا را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که علائم صوتی مهم از محیط پیرامونی، همچون آژیر آمبولانس‌ها یا صدای بوق زدن خودروهای اطراف، از گوش کاربران دور نماند.

ایرپادهای اپل مانع از ایجاد تصادفات می‌شوند!

شایعات گویای آن است که اپل درصدد است به‌روزرسانی‌های سلامت‌محوری را برای ایرپادها ارائه کند، به طوری که سنجش ضربان قلب تمرکز اصلی این آپدیت‌ها خواهد بود. با این حال به نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد که ایرپادها از استفاده‌کنندگان در برابر اتفاقات ناگوار نیز حفاظت کنند، به ویژه در جاهایی مثل جاده‌های شلوغ یا سایت‌های ساخت‌وساز که در آنها آگاهی فضائی اهمیت حیاتی دارد.

در یک سری از پتنت‌های درخواست شده نزد اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده (USPTO)، اپل درباره سیستمی صحبت کرده است که تنظیمات سطح صدا را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که علائم صوتی مهم از محیط پیرامونی، همچون آژیر آمبولانس‌ها یا صدای بوق زدن خودروهای اطراف، از گوش کاربران دور نماند.

بر مبنای داده‌های GPS جمع‌آوری‌شده توسط گوشی یا اپل واچ جفت‌شده با آن، سیستم مبتنی بر ایرپادها تعیین خواهد کرد که کاربر در چه جهتی در حال حرکت است، و بر این اساس سطح صدا در ایرباد چپ یا راست را تنظیم می‌کند تا صدای هشدارهای صوتی محیطی امکان ورود به گوش فرد را داشته باشد.

این سیستم همچنین می‌تواند مجموعه‌ای از زنگ‌های هشدار را به صدا در آورد که به نرم‌افزار آیفون‌ها یا اپل واچ ارسال شوند، و وقتی نوع مشخصی از داده‌های حرکتی توسط ایرپادها و دستگاه‌های متصل به آن شناسایی شود وارد عمل شوند.

در این پتنت آمده است که خروجی صوتی از ایرپادها می‌تواند برای سناریوهایی کاهش داده شود که در آنها «توجه یک کاربر ضروری است، همچون مکان‌های خطرناک، در یک محل کار، در یک محل آموزشی». این سیستم همچنین می‌تواند برای شرایط اضطراری همچون هشدار سیل‌ها، تصادفات، و آلارم‌های آب‌وهوایی نیز وارد عمل شود.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اینها فعلا در حد پتنت‌ هستند، که بدان معناست که ممکن است، پس از لحاظ شدن جنبه‌های امکانپذیری و توجهی هزینه‌ای، روزی به صورت تجاری در دسترس قرار بگیرند و یا نگیرند.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.