خدمات ابری مایکروسافت برای مشتریان دولتی راه اندازی می شود

0 3
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد مایکروسافت سرویس ابری دولتی را برای مشتریان دولتی خود راه اندازی کرد که امکان کنترل بیشتر دیتا را برای آنها فراهم می‌کند.

خدمات ابری مایکروسافت برای مشتریان دولتی راه اندازی می شود

پاندمی کووید ۱۹ تغییرات دیجیتالی را در بسیاری از سازمانهای بخش دولتی ایجاد کرده است و مایکروسافت انتظار دارد سرویس ابری جدید این شرکت با رقیبانی مانند آمازون وب سرویس و گوگل، بهتر رقابت کند.

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی ایمارک، انتظار می‌رود ارزش بازار ابری دولتی از ۲۷.۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱، به ۷۱.۲ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۷ صعود کند.

مشتریان تجاری و دولتی به جای استفاده از زیرساخت اختصاصی، به میزان فزاینده از دیتاسنترهای شرکتهای فناوری بزرگ در قالب خدمات ابری استفاده می‌کنند.

مایکروسافت اعلام کرده است علاوه بر توانمندیهای فنی و هزینه پایین‌تر، خدمات ابری این شرکت به وظایفی نظیر کنترل دیتا، کنترل‌های امنیتی، حفظ حریم خصوصی شهروندان، دیتای اقامت و الزامات حقوقی دیگر عمل می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت همچنین با شرکای محلی برای فراهم کردن خدمات ابری مناسب دولت‌ها همکاری می‌کند.

این در حالی است که مایکروسافت یک ویژگی جدید با عنوان “محافظت از شبکه تلفن همراه” را در Defender for Endpoint ‪‪(MDE)‬‬ اضافه کرده است. این ویژگی قابلیت‌های تشخیص تهدید پلتفرم را به سیستم‌های عامل iOS و اندروید گسترش می‌دهد.

شبکه‌های سازمانی به‌طور فزاینده‌ای از دستگاه‌های تلفن همراه از طریق اتصال بی‌سیم استقبال می‌کنند. این گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های قابل حمل می‌توانند تهدید امنیتی مهمی باشند. محل‌های کار ترکیبی به‌طور مداوم در معرض تهدید یک حمله سایبری قرار دارند. تهدیدها می‌توانند از طریق شبکه‌های وای‌فای که اغلب خود آسیب‌پذیر هستند، وارد شوند. حفاظت از شبکه تلفن همراه همچنین تلاش خواهد کرد تا از شبکه‌های شرکتی در برابر حملات مخربی که از دستگاه‌های در معرض خطر نشات می‌گیرند محافظت کند.

مایکروسافت به تدریج در حال افزایش دامنه پلتفرم Defender است. ماه گذشته این شرکت تأیید کرد که هر کسی که اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ را داشته باشد به Microsoft Defender دسترسی خواهد داشت. علاوه بر این، این پلتفرم اکنون اجازه می‌دهد حتی دستگاه‌های ویندوزی مدیریت نشده اما در معرض خطر را ایزوله کنید.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.