آمار افزایشی خالی شدن کیف‌های پول ارز‌های دیجیتال: توکن‌های سولانا در معرض خطر

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تابستان 2022 تبدیل به کابوسی وحشتناک برای کاربران رمزارزها شده و جدای از افت قیمت شدید هر لحظه شاهد افزایش آمار سرقت در این حوزه هستیم. در جدیدترین دزدی نزدیک به 4 میلیون دلار از جیب کاربران به سرقت رفته است.

در جدیدترین مورد هیچ پل بلاکچینی مورد حمله نشده و این بار خرابکاران اکوسیستم رمزارز سولانا را هدف قرار داده‌اند. سولانا بلاکچینی شبیه اتریوم است و که معمولا از آن با عنوان «قاتل اتریوم» یاد می‌شود. هر چند اخیرا شخصی اقدام به خالی کردن توکن‌های هزاران کیف پول از این اکوسیستم کرده است؛ تا این لحظه چیزی بیش از 8000 کیف پول آسیب دیده‌اند.

حساب توئیتری WatcherGuru این طو ر گزارش می‌دهد: «بیش از 8000 کیف پول سولانا قربانی جدیدترین هک شده و آمار لحظه به لحظه افزایش می‌یابد. همه تراکنش‌ها توسط مالکان کیف پول امضا شده‌اند که نشان می‌دهد به احتمال قوی کلید عمومی اکو سیستم هک شده باشد.»

استیبل‌کوین‌ها هم از این حملات بی‌نصیب نمانده‌اند

در ابتدا به نظر می‌رسید تنها کیف پول فانتوم (نسخه مخصوص مرورگر) مورد سرقت قرار گرفته باشد، اما این طور که پیداست مشکل بسیار بزرگ‌تر است چرا که یکی از محبوب‌ترین کیف‌های پول رمزارزها یعنی متامسک هم قربانی شده است.

سخنگوی متامسک در این مورد می‌گوید: «به طور فعالانه در حال تعامل با تیم‌های کیف‌های آلوده شده هستیم تا امنیت لازم را مجددا برای کاربران برقرار کنیم.»

مسئولان فانتوم در توئیتر: «در حال بررسی موضوع هستیم و با همراهی سایر تیم‌ها سعی در کشف آسیب‌پذیری رخ داده در اکوسیستم سولانا هستیم. به نظر ما مشکل پیش آمده صرفا مربوط به فانتوم نیست. به محض جمع‌آوری اطلاعات بیشتر اطلاع رسانی لازم را انجام خواهیم داد.»

عده‌ای از کاربران سرقت توکن‌هایی غیر از سولانا را تائید کرده‌اند از جمله توکن USDC؛ استیل کوینی که ارزشی برابر با ارزش دلار دارد.

بعد از دو ساعت از انتشار خبر سرقت توکن‌ها ارزش سولانا با افت 10 درصدی مواجه شد.

قضاوت درباره‌ی علت اصلی رخ دادن این اتفاق فعلا مقدور نیست اما متخصصان در حال حاضر مطمئن‌ترین راه برای تضمین امنیت سرمایه‌ها انتقال آنها به کیف پول‌های سخت‌افزاری است. بعضی هم به شوخی می‌گویند امن‌ترین مکان فعلا کیف پول صرافی‌های ارز دیجیتال است.

منبع Tech Radar
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.