ربات چت جی پی تی چیست؟| نحوه استفاده ازChatGPT

همه چیز درمورد ChatGPT

0 98
زمان مطالعه: 3 دقیقه

چت جی پی تی، رباتی که احتمالا اسمش در روزهای اخیر به گوشتان خورده است. رباتی با عملکرد تعجب‌آور و حتی نگران کننده. سازنده این چت بات شرکت OpenAI می‌باشد که در سانفرانسیسکو، مستقر است. در این مقاله به بررسی نحوه کارکرد این تکنولوژی می‌پردازیم.

 

چت جی پی تی چیست؟/ChatGPT چیست؟

ChatGPT یک ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است و می‌تواند هر سوالی را جواب دهد و از طریق یک نمونه عظیم از اطلاعات اینترنت آموزش داده شده است. ربات چت جی پی تی(ChatGPT) می‌تواند با کمک فناوری 3 GPT زبان طبیعی کاربر را پردازش کرده، با کاربر تعامل برقرار کند و بلافاصله به سوالات‌تان پاسخ دهد. همین موضوع باعث شده‌است انسان‌ها از وجود همچین تکنولوژی ای احساس خطر کنند. چت جی پی تی می‌تواند زبان طبیعی انسان را متوجه شود و متون نوشتاری بسیار دقیقی مشابه انسان تولید کند،همچنین می‌تواند ریاضی، فیزیک و برنامه نویسی را درک کند، مسائل پیچیده را حل نماید، صفحات HTML ایجاد کند، برای وبلاگ مطلب تولید کند و حتی به عنوان یک انسان مکالمه کند

ممکن استChatGPT بتواند نمایشنامه‌نویسان، اساتید، برنامه‌نویسان و خبرنگاران را بیکار کند.

چت‌بات ChatGPT بر چه اساسی کار می‌کند؟

چت‌بات ChatGPT درواقع مبتنی بر نسخه‌ی به‌روز شده PT-3، نوعی مدل زبانی بزرگ (LLM) است که بر شبکه‌ی عظیمی از نورون‌های مصنوعی متکی است که به‌نوعی، رفتار نورون‌های مغز انسان را تقلید می‌کنند.

مدل زبانی GPT برپایه معماری شبکه عصبی ترانسفورمر گوگل ایجاد شده است. به تعریف خود گوگل، «ترانسفورمر مدلی تولید می‌کند که می‌تواند برای خواندن کلمات بسیاری (مثلا یک جمله یا پاراگراف) آموزش داده شود و به نحوه‌ی ارتباط آن کلمات با یکدیگر توجه و سپس پیش‌بینی کند که به‌نظرش، کلمات بعدی چه خواهند بود.»

به‌عبارت‌دیگر، ترانسفورمر به‌جای تجزیه‌وتحلیل مرحله‌به مرحله‌ی متن ورودی، کل جملات را هم‌زمان بررسی می‌کند و می‌تواند روابط بین آن‌ها را برای درک بهتر فحوای کلام و متناسب با موقعیتی که این جملات به‌کار رفته‌اند، مدل‌سازی کند. ازآن‌‌‌جاکه این شبکه، تجزیه‌و‌تحلیل را به‌طورکلی و یکجا انجام می‌دهد، به مراحل کمتری نیاز دارد و در حوزه‌ی یادگیری ماشین و هوش مصنوعی هرچه تعداد مراحل پردازش داده کمتر باشد، نتیجه‌ی بهتری حاصل می‌شود.

chatgpt

نحوه استفاده از چت جی پی تی|ChatGPT

تا زمان انتشار این مقاله ChatGPT به صورت رایگان برای همه در دسترس قرار دارد و برای استفاده فقط کافی است ثبت نام نمایید. پیدا کردن دسترسی به جی پی تی ساده است البته نه برای کاربران داخل ایران. در حال حاضر به دلیل تحریم‌ها دسترسی به این ربات با ip ایران و شماره تلفن مربوط به این کشور ممکن نیست.

مراحل استفاده از ChatGPT:

  • ابتدا وارد وب‌سایت OpenAI شوید. (می‌توانید از آدرس chat.openai.com برای دسترسی مستقیم به چت جی پی تی استفاده کنید.)
  • وارد صفحه ChatGPT [+] شوید.
  • روی گزینه «Try ChatGPT» کلیک کنید.
  • اگر تا به حال وارد سایت OpenAI نشده‌اید و اکانتی نساخته‌اید، باید در این مرحله ثبت‌نام کنید اما در صورتی که قبلاً ثبت‌نام کرده‌اید، وارد حساب کاربری خود در OpenAI شوید.
  • برای ورود به حساب باید «Log in» و برای ثبت‌نام باید «Sign Up» را بزنید.
  • حالا می‌توانید به راحتی از ChatGPT استفاده کنید.

برای استفاده از ChatGPT  نیاز به دانش خاصی ندارید و کافی است که راحت و طبیعی و حتی محاوره‌ای سوالات خود را از ChatGPT بپرسید.

تعداد کاربران روزانه ChatGPT در 40 روز، از 10 میلیون نفر عبور کرد

یکی از مدیران شرکت سرمایه‌گذاری «ARK Invest» به نام «برت وینتون» در توییتی اعلام کرده که تعداد کاربران روزانه ChatGPT در 40 روز، از 10 میلیون نفر فراتر رفته است. این در حالی است که تعداد کاربران اینستاگرام در 355 روز به 10 میلیون نفر رسید.

بیشتر بخوانید:

آموزش تصویری خرید خودرو از بورس کالا

رابط کاربری جدید One UI 5 سامسونگ چگونه است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.