زمان باز شدن بلیت قطارهای رجا برای عید 1402

0 431
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رضا نفیسی، رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی درمورد تصمیمات گرفته‌شده برای سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ با اعلام اینکه زمان اجرای طرح از روز ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین است، گفت: با توجه به تقارن تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲ از سوم فرورین با ایام ماه رمضان پیش‌بینی می‌شود سفر‌ها در روز‌های قبل از ماه رمضان افزایش یابد. همچنین با توجه به ایام مبارک نیمه شعبان در ۱۵ اسفندماه، پیش‌بینی می‌شود شاهد آغاز سفر‌ها همزمان با این مناسبت باشیم.

وی افزود: اقدامات قبل از سفر شامل بهسازی مسیر‌های تردد، آماده‌سازی پایانه‌ها، نصب علائم، خط کشی و روکش آسفالت شبکه جاده‌ای و بهسازی ناوگان بخش ریلی و دریایی می‌شود و طبق گزارش‌های ارائه‌شده از سوی سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی برنامه‌هایی برای بهبود شرایط سفر در همه حوزه‌های حمل ونقل دریایی، هوایی، ریلی و جاده‌ای در دست اقدام است.

نفیسی خاطرنشان کرد: پیش‌فروش بلیت‌های راه‌آهن و اتوبوس‌ها توسط سازمان‌های مسئول در دست برنامه‌ریزی بوده و در اسرع وقت اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

ایشان از هماهنگی با همه سیستم‌ها و سازمان‌ها از جمله هلال احمر، پلیس، اورژانس و … برای حضور در جاده‌ها خبر داد و گفت: میز خدمت نیز در پایانه‌ها و مجتمع‌های قرار خواهد داشت تا افرادی با حضور در این میز‌ها پاسخگوی مشکلات مردم باشند و همچنین پاسخگویی به هرگونه تاخیر در سفر‌های شیوه‌های مختلف حمل‌ونقل در دستور کار سازمان‌های مسئول قرار دارد.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، وی با بیان اینکه سفر‌های نوروز ۱۴۰۱ نسبت به دوران قبل از کرونا یعنی سال ۱۳۹۸ روند افزایشی داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۱۴۰۲ نیز حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش سفر را نسبت به سال گذشته داشته باشیم. سفر‌های هوایی نوروز ۱۴۰۱ نسبت به قبل از کرونا یعنی سال ۱۳۹۸ حدود ۵۰ درصد، سفر‌های ریلی ۴۵ درصد و سفر‌های جاده‌ای حدود ۲۷ درصد رشد داشته است.

به گفته رئیس مرکز ایمنی حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، سفر‌های برون‌مرزی جاده‌ای و سفر‌های خارجی هوایی نیز رشد بیشتری خواهد داشت. همچنین سفر‌های جاده‌ای با وسایل نقلیه شخصی بیشتر از وسایل نقلیه عمومی خواهد بود.

تاریخ پیش فروش بلیط قطارهای رجا برای نوروز 1402 چه روزی است؟

همه ساله برای توزیع عادلانه بلیط قطارها بین هموطنان عزیز و جلوگیری از بازار سیاه بلیط ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای ریلی مانند رجا و سفیر و فدک ، بعد از انجام بررسی های لازم ناوگان ریلی و نیز استفاده از آمار و ارقام و تجربیات کارشناسان مربوطه ، چند وقت قبل (حتی تا دو ماه قبل از تعطیلات نوروز) روزهای خاصی را جهت فروش اینترنتی بلیط قطار نوروز و نیز فروش حضوری در دفاتر معتبر و آژانسهای هواپیمایی و مسافرتی اعلام می نمایند.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی ‌حدود هفته سوم بهمن‌ماه خواهد بود.

تاریخ دقیق پیش فروش بلیط قطارهای ویژه نوروز ۱۴۰۲ امسال ، بعد از اعلان آن توسط مراجع ذیربط در راه آهن و شرکتهای ریلی فوق ، در همین جا نیز توسط این شرکت هم اطلاع رسانی خواهد شد.

خرید آنلاین بلیط قطارهای رجا برای عید 1402

امروزه بلیط های قطار از نوع بلیط الکترونیکی و ای تیکت ( Eticket ) است که مزیت خوبی برای مسافران ایجاد کرده تا در هرجای کشور که باشند از برخی سایتهای معتبر بتوانند آنرا خریداری نمایند.

چگونه بلیط لحظه آخری ارزان بخریم؟

قیمت بلیط قطارهای رجا برای عید 1402

عوامل زیادی مانند لوکس بودن قطارها ، درجه یک و یا درجه دو بودن آن و کوپه ای یا سالنی بودن قطار و نیز تاریخ های موثر حرکت قطارها و نیز مسیر مربوط به حرکت قطار و همچنین خدماتی که در قطار به عنوان پذیرایی و امکانات و سرویس های خدماتی به مسافرین محترم ارائه می گردد ،جزو عوامل تعیین کننده قیمت بلیط قطارهای عید نوروز ۱۴۰۲ خواهد بود.

رزرو کوپه دربست در قطارهای رجا برای عید 1402

می‌توانید با خرید هر چهارتخت در کوپه‌های چهارنفره قطارهای عید نوروز ۱۴۰۲ ،قطار انتخابی خود را به صورت دربست بگیرید تا به همراه خانواده یا دوستان خود سفر راحت‌تری را تجربه کنید و مسافر غریبه در کوپه خود نداشته باشید.

اگر بلیط گروهی قطارهای نوروزی را می خواهید و یا اگر کودکان کم سن و سال به همراه دارید، بهتر است از کوپه‌های دربست استفاده کنید.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

بلیط گروهی قطارهای رجا برای عید 1402

با توجه به اینکه راه آهن همه ساله برای توزیع عادلانه تر بلیط بین مسافرین عید نوروز ، صدور بلیط های گروهی بیش از دو کوپه را در ابتدای پیش فروش معمولاً محدود و ممنوع می نماید ، ولی پس از گذشتن زمانی ، امکان صدور بلیط گروهی قطار ویژه عید نوروز فراهم می گردد.

بنابراین چنانچه شما نماینده گروه یا هیئت و یا ارگان و شرکتی هستید که می بایست برای تعداد کثیری از مسافرین اقدام به تهیه بلیط گروهی قطار ویژه عید نوروز ۱۴۰۲ نمائید ، از قبل آمار و مشخصات مسافرین خود را به اپراتور ما اطلاع دهید تا پیگیری و صدور آن طبق ضوابط و قوانین راه آهن صورت بگیرد.

بلیط قطارهای نوروز ۱۴۰۲ ویژه خواهران در واگن مخصوص بانوان
چنانچه بانوان مایل هستید در قطار های ویژه عید نوروز ۱۴۰۲ به مسافرت بروند، برای راحتی هرچه بیشتر آنها در قطار، می توانند از واگن مخصوص بانوان و سهمیه خرید بلیط قطار نور ویژه سالن بانوان در عید نوروز 1402 برای ایشان استفاده کرد.

البته وجود واگن ویژه بانوان در قطار نور در مسیر و تاریخ و نوع قطار انتخابی‌تان را باید از قبل با اپراتور مربوطه چک کنید زیرا در برخی مواقع، چنین واگنی به لوکوموتیو بسته نمی‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.