آپدیت جدید مرورگر مترجم گوگل، ترجمه متن عکس‌ها را ممکن کرد

0 11
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اپلیکیشن موبایل گوگل Translate، ترجمه متون داخل عکس‌ها را برای کاربران ممکن کرده بود و توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این ویژگی تا به امروز در نسخه تحت مرورگر مترجم گوگل وجود نداشت و به تازگی با آپدیت جدید این قابلیت برای کاربران فر اهم شد.

 

ترجمه متن عکس‌ها در گوگل Translate

مترجم گوگل یکی از محبوب‌ترین ابزارها در زمینه خود به شمار می‌رود که می‌توان از آن در شرایط مختلفی مثل مسافرت در سایر کشورها، استفاده نمود. از جمله قابلیت‌های مهم آن می‌توان به ترجمه همزمان مکالمات و توانایی تشخیص خودکار متن موجود در عکس‌ها اشاره نمود. البته بسیاری از ویژگی‌های کاربردی آن مثل مورد دوم، در انحصار اپلیکیشن موبایل بوده؛ امری که نارضایتی کاربران نسخه تحت مرورگر را در پی داشته است.

آِیا ChatGPT جایگزین گوگل می‌شود؟

اینطور که مشخص است گوگل قصد رفع این مشکل دارد و به مرور قصد دارد ویژگی‌های برنامه مترجم موبایل خود را روی نسخه مرورگر نیز بیاورد و با آوردن قابلیت ترجمه متن داخل عکس‌ها، این فرآیند را شروع کرده است. حالا، کاربران می‌توانند از گوگل Translate در کنار ترجمه متون برای برگرداندن اسناد و وب سایت‌ها نیز استفاده کنند.

آپدیت جدید مرورگر مترجم گوگل، ترجمه متن عکس‌ها را ممکن کرد

همچنان ترجمه عکس‌ها در نسخه اپلیکیشن گوگل Translate کیفیت بهتری دارد؛ زیرا در برنامه اختصاصی موبایل، امکانات بیشتری مثل گوش دادن به متن ترجمه شده یا انتخاب و کپی کردن دستی قسمتی از متن، وجود دارد. اما اگر به گوشی خود دسترسی نداشته باشید، می‌توانید از نسخه تحت وب مترجم گوگل کمک بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.