چرا گیاهان دارویی و طب سنتی تاثیری در درمان بیماری کرونا ندارند؟

0

رسانه مدیاتی – گفته می‌شود که گیاهان دارویی و طب سنتی نقشی در بهبود بیماری حاد کرونا ندارند. استفاده از طب سنتی نه‌تنها تاثیری در بهبودی ندارد، بلکه ممکن است باعث تشخیص دیرهنگام بیماری شود یا برخی عوارض را در بیماران ایجاد کند. در هر صورت احتمال وجود نتیجه عکس دور از انتظار نیست.

نقش گیاهان دارویی و طب سنتی در درمان کرونا

مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا درباره این موضوع اعلام کرده است: «حدود ۸۵ درصد از بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند احتیاجی به مراجعه حضوری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ندارد‌؛ زیرا علائم خفیفی دارند که می‌تواند با استراحت در منزل و رعایت برخی نکات سلامتی کامل خود را به دست آورند.»

وی در ادامه اعلام کرد: «بیمارانی که نشانه‌های خفیف ویروس کرونا را دارند در صورت داشتن علائمی مانند نفس تنگی، تب بیش از چهار روز و احساس فشار روی قفسه سینه خود همچنین کاهش سطح هوشیاری که می‌توانند نشانه‌های خطرناک ویروس کرونا باشد، باید حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند.»

مردانی بیان کرد: «در  حالت کلی افرادی که نشانه‌های خفیف بیماری کرونا با علائم کم هستند بهتر است با کمی استراحت در منزل و استفاده از مایعات، میوه و سبزیجات تازه بدون نیاز به دارو دوره درمان خود را طی کنند تا به صورت کامل خوب شوند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: «گیاهان دارویی و طب سنتی نقشی در درمان حاد بیماری کرونا ندارد. با این وجود هیج نوع داری گیاهی برای درمان موارد شدید ویروس کرونا توصیه نمی‌شود. اما موارد ابتلای خفیف به این ویروس می‌توانند برای آرامش گلو و تسکین سرفه خود از آویشن یا شربت زوفا استفاده کنند که وزازت بهداشت نیز آن را تایید کرده است.»

مردانی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به نوع خفیف این ویروس همچنین می‌توانند از داروهای گیاهی کاهش تب استفاده کنند گفت: «با وجود اینکه هر فرد مبتلا به کرونا یکی از شروط حاد اعلام شده را داشته باشد برای درمان به بستری شدن نیاز پیدا می‌کند.»

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان اعلام کرد: اگر بیمارانی که به نوع حاد ویروس کرونا مبتلا شده باشند، علاوه براینکه به زودی بهبود پیدا نمی‌کنند، بلکه به احتمال زیاد بیماری آن‌ها دیر تشخیص داده می‌شود. همچنین عوارض‌هایی که دارد که در این صورت هر نوع نتیجه عکس دور از انتظار نیست. اما ۸۵ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا نیاز به مراجعه به مراکز درمانی ندارند زیرا دارای علائم خفیف بیماری هستند و می‌توانند با بستری در منزل و مراقب بهبود یابند.»

  دلیل تفاوت شدت بروز کرونا در افراد مختلف چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.