چه افرادی می توانند یارانه 160 هزار تومانی را دریافت کنند؟

0

رسانه مدیاتی – به تازگی اخباری درباره افزایش یارانه نقدی منتشر شده است. این یارانه به مبلغ 160 هزار تومان است که ممکن است جایگزین یارانه نقدی شود یا به صورت جداگانه پرداخت شود.

یارانه 160 هزار تومانی

گزارش هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد در چند روز اخیر خبرهایی درباره افزایش یارانه نقدی در بعضی از سایتهای خبری و کانال های تلگرامی منتشر شده است که گفته می شود یک یارانه به مبلغ ۱۶۰ هزار تومان به یارانه بگیران تعلق بگیرد یا اینکه مبلغ یارانه نقدی که ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است بیشتر و به ۱۶۰ هزار تومان برسد. اما در حال حاضر هیچ مسئولی این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.

در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا و آغاز موج چهارم پاندمی در کشور و تعطیلی کسب و کارها و اصناف، بعضی از کارشناسان اقتصادی از احتمال پرداخت یک یارانه جدید یا افزایش رقم یارانه نقدی خبر داده اند.

بررسی های انجام شده بودجه امسان نشان می دهد که فقط برای پرداخت یارانه نقدی و بنزین منابع مشخص تعیین شده و نامی از یارانه دیگری نیست. در جریان تصویب لایحه بودجه کمیسیون تلفیق از افزایش دو برابری یارانه‌ها خبر داد، اما در صحن علنی تصویب نشد و دولت موظف شد فقط دو یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی و یارانه معیشتی بنزین را در دستور کار واریزی‌های هر ماه خود قرار دهد.

اگر مصوبه کمیسیون تلفیق در صحن نیز رای می‌آورد امسال ۱۰ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، مبلغ ۲۶۷ هزار تومان؛ ۲۵ میلیون نفر از اقشار ضعیف و دریافت‌کنندگان یارانه معیشتی، مبلغ ۱۸۸ هزار تومان؛ ۲۳ میلیون نفر، مبلغ ۱۳۶ هزار تومان یارانه بنزین و ۲۰ میلیون نفر دیگر مبلغ ۹۱ هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کردند.

در این راستا کارشناسان اقتصادی معتقدند تا دولت منابع در آمدی جدیدی برای پرداخت یارانه جدید یا افزایش مبلغ یارانه معرفی نکند، نمی توان از پرداخت یارانه جدید مطمئن بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.