آموزش تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت

0 16
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رسانه مدیاتی – مایکروسافت به تازگی قابلیتی ارائه کرده است که کاربران به کمک آن می‌توانند به صورت خودکار اسناد ورد را به پاورپوینت تبدیل کنند. به این منظور در ادامه روش تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت را آموزش می‌دهیم.

روش تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت

این قابلیت  Export to PowerPoint نام داشته و فقط در نسخه تحت وب ورد و پاورپوینت در دسترس قرار دارد. در نهایت کاربران می‌توانند قبل از تبدیل یک تم ویژه انتخاب کنند تا در ادامه همه متون ورد به صورت پاورپوینت ظاهر شوند. این در حالی است که کارهای اضافه کردن تصویر یا ویدیوها را به صورت دستی باید انجام دهند. با این کار می‌توان قبل از تبدیل یک تم خاص را انتخاب کرده تا در ادامه همه متون ورد در قالب پاورپوینت ظاهر شوند. البته کارهای اضافه کردن تصویر و یا ویدیوها باید به‌صورت دستی انجام شوند.

تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت

۱- برای شروع ابتدا باید به وب‌سایت Microsoft 365 مراجعه کنید و وارد حساب خود شوید. به کمک حساب پولی Microsoft 365 یا حساب عادی مایکروسافت به‌صورت رایگان می‌توانید به اسناد ورد و پاورپوینت خود دسترسی پیدا کنید. به این منظور سندهای اخیر را باز کنید.

۲- اگر سند ورد خود را هنوز ایجاد نکردید می‌توانید با کلیک کردن روز گزینه «+» در گوشه بالا سمت چپ و انتخاب «Document Word» این کار را انجام دهید. اگر اسناد دسکتاپی خود را از طریق OneDrive همگام‌سازی کرده باشید، می‌توانید به‌صورت آنلاین به آن‌ها نیز دسترسی پیدا کنید.

تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت

۳- در این مرحله تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت می‌توانید زیر «Recent» اسناد خود را پیدا کنید. در غیر این صورت باید در گوشه پایین سمت راست روی لینک «More in OneDrive» کلیک و سپس «My Files» را انتخاب کنید. با این کار می‌توانید همه فایل‌های همگام شده در OneDrive را مشاهده کنید. پس از آن نیز خروجی پاورپوینت را بگیرید.

۴- زمانی که می‌خواهید سند ورد خود را ویرایش کنید به خاطر داشته باشید که می‌توانید از متن خروجی بگیرید و این ویژگی هنوز از تصاویر و سایر اشیای قرار داده شده در سند ورد شما، پشتیبانی نمی‌کند. با کلیک بر روی «(File > Export > Export to PowerPoint Presentation(preview» پنجره‌ای جهت انتخاب تم پاورپوینت، در مقابل شما ظاهر می‌شود.

۵- در این مرحله تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت می‌توانید تم دلخواه خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت، تم سفید ساده موجود در پایین سمت راست را انتخاب کنید. در ادامه بر روی کلید «Export» کلیک کنید. در حال حاضر کار تبدیل به پایان رسیده و جهت مشاهده ارائه می‌توانید روی گزینه «Open Presentation» کلیک کنید.

۶- در این بخش از آموزش روش تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت ارائه شما در نسخه تحت وب پاورپوینت به نمایش درآمده و می‌توانید تغییرات دلخواه خود مانند تغییر تم و طراحی، تغییر اسلایدی خاص و یا افزودن تصاویر و ویدیو را اعمال کنید.

تبدیل اسناد ورد به پاورپوینت

۷- در پایان با این کار بخش زیادی از تهیه خروجی از متن، به‌صورت خودکار انجام شده است.

بیشتر بخوانید: «آموزش اتصال اکانت اینستاگرام به کلاب هاوس»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.