سقوط بیت کوین به دنبال شایعه هک آن توسط FBI

0

 رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌های اخیر انتشار شایعه هک شدن کیف پول بیت کوین به وسیله FBI باعث سقوط سنگین این ارز دیجیتال پرطرفدار شد.

سقوط بیت کوین به دنبال شایعه هک آن توسط FBI

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که FBI با نفوذ به کیف پول یک گروه هکری، موفق شده است بیت کوین هایی به ارزش ۲.۳ میلیون دلار را دوباره پس بگیرد. با وجود اینکه مدتی بعد مشخص شد که FBI موفق به در اختیار گرفتن کنترل سرور شده و خود شبکه بلاک چین کماکان نفوذناپذیر باقی مانده است، بازار ارزهای دیجیتالی تحت تاثیر این خبر به شدت ریزش کرد.

ارزش بیتکوین در ماه می در مقایسه با ماه قبل آن حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد که این عمکرد یکی از سه عملکرد بد تاریخ این رمزارز به شمار می‌رود. با عدم موفقیت بیت کوین برای شروع مجدد روند صعودی تحلیل گران بانک جی پی مورگان در گزارشی هشدار دادند که تقاضا برای بیت کوین در سطح ضعیفی باقی مانده است و این موضوع ممکن است ارزش این ارز را به زیر ۳۰ هزار دلار کاهش دهد.

در این راستا السالوادور به اولین کشور جهان تبدیل می شود که به طور رسمی انجام معاملات بر حسب بیت کوین را قانونی اعلام خواهد کرد. طبق طرحی که قرار است توسط رییس جمهور این کشور به پارلمان ارایه شود، شهروندان السالوادوری قادر خواهند بود تا نقل و انتقال ارزی خود را علاوه بر دلار بر حسب بیت کوین نیز انجام دهند. اقتصاد السالوادور وابستگی زیادی به جریان ارزی دارد که توسط ۲.۵ میلیون شهروند خارج از این کشور به آن ارسال می شود.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۴۶۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم در مقایسه با روز قبل ۱۰.۷۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل به وسیله گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن رخ داد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.