سقوط شدید بیت کوین در راه است؟

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است حدس و گمان‌ها درباره سقوط بیشتر بیت کوین تا محدود ۲۰ هزار دلار شدت گرفته است.

سقوط شدید بیت کوین در راه است؟

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است تحلیلگران موسسات اواندا، اور کور و تال بکن کپیتال ادوایزرز در گزارشی مشترک با بررسی روند قیمتی و میانگین متحرک بیت کوین به این نتیجه رسیدند که بیت کوین در معرض ریسک بزرگ از دست دادن حمایت ۳۰ هزار دلاری و ورود به کانال ۲۰ هزار دلاری قرار گرفته است؛ به‌ویژه اگر فشارهای چین روی فعالیت ارزهای دیجیتالی شدت گیرد و مقامات ناظر آمریکایی نیز تصمیم نظارت بیشتر بر روی بازارهای مالی را وارد فاز اجرایی کنند.

در این راستا وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که FBI با نفوذ به کیف پول یک گروه هکری، موفق شده است بیت کوین‌هایی به ارزش ۲.۳ میلیون دلار را پس بگیرد. اگرچه کمی بعد مشخص شد اف بی آی موفق به در اختیار گرفتن کنترل سرور شده و خود شبکه بلاک چین کماکان نفوذناپذیر باقی مانده است، بازار ارزهای دیجیتالی تحت تاثیر این خبر به شدت ریزش کرد.

گفته می‌شود السالوادور به اولین کشور جهان تبدیل می شود که به طور رسمی انجام معاملات بر حسب بیت کوین را قانونی اعلام خواهد کرد.طبق طرحی که قرار است توسط رییس جمهور این کشور به پارلمان ارائه شود، شهروندان السالوادوری قادر خواهند بود تا نقل و انتقال ارزی خود را علاوه بر دلار بر حسب بیت کوین نیز انجام دهند. اقتصاد السالوادور وابستگی زیادی به جریان ارزی دارد که توسط ۲.۵ میلیون شهروند خارج از این کشور به آن ارسال می شود.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۶۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم در مقایسه با روز قبل ۱۱.۱۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل به وسیله گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.