لغو ممنوعیت دانلود وی چت و تیک تاک

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا دستورات اجرایی که شامل ممنوعیت دانلود وی چت و تیک تاک بودند را لغو و به وزارت بازرگانی دستور داد نگرانی‌های امنیتی مربوط به این اپلیکیشن‌های چینی را دوباره بازبینی کنند.

لغو ممنوعیت دانلود وی چت و تیک تاک

دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا در حال تلاش برای مسدود کردن دانلود این اپلیکیشن‌ها و ممنوعیت مبادلات تکنیکال بود که تیک تاک و وی چت اعلام کرده بودند مانع از دسترسی به این اپلیکیشن‌ها در آمریکا می‌شود. دادگاه‌هایی در آمریکا از اجرای این دستورات جلوگیری کردند و دستوراتی که اعلام شد نیز هیچ‌گاه عملی نشدند.

به گفته یکی از مقامات کاخ سفید بازبینی امنیت ملی جداگانه آمریکا از تیک تاک که در پایان سال ۲۰۱۹ شروع شد همچنان ادامه دارد. اما جزئیات بیشتر ارائه نشده است. یکی دیگر از مقامات دولت آمریکا نیز به خبرنگاران اعلام کرده است که کاخ سفید درباره ریسک‌های داده کاربران تیک تاک هنوز بسیار نگران است.

جو بایدن با دستور جدید خود دستورهایی که در اوت علیه وی چت و تیک تاک صادر شده بودند و دستور دیگری که در ژانویه صادر شده بود و هشت اپلیکیشن مالی و ارتباطی دیگر را هدف گرفته بود، لغو می کند. در دستور ژانویه از مقامات خواسته شده بود مبادلات با هشت اپلیکیشن چینی شامل علی پی گروه علی بابا و کیو کیو والت شرکت تنست هولدینگز و خدمات پرداخت وی چت را ممنوع کنند.

دولت ترامپ ادعا کرده بود که وی چت و تیک تاک نگرانیهای امنیت ملی ایجاد می کنند و این خطر وجود دارد که اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی توسط دولت چین جمع آوری شود. هر دو اپلیکیشن تیک تاک و وی چت چنین اتهامی را تکذیب کرده اند.

دولت آمریکا خواستار تجدیدنظر در احکام قضایی شده بود که از اجرای فرمان رییس جمهور پیشین آمریکا در خصوص این اپلیکیشنها جلوگیری کرده بودند اما پس از به قدرت رسیدن بایدن، وزارت دادگستری درخواست توقف بررسی درخواست‌های تجدیدنظر شد.

در دستور بایدن آمده است جمع آوری داده از شهروندان آمریکایی خطر فراهم کردن دسترسی دشمنان خارجی به اطلاعات مذکور را به همراه دارد. وزارت بازرگانی باید به شکل مداوم به ارزیابی مبادلاتی بپردازد که ریسک پیامدهای فاجعه آمیز بزرگ روی امنیت یا انعطاف پذیری زیرساخت حساس یا اقتصاد دیجیتالی آمریکا به همراه دارند.

تحت دستور بایدن، وزارت بازرگانی آمریکا باید در مدت ۱۲۰ روز توصیه های لازم برای حمایت از داده های آمریکایی که شرکت‌های تحت کنترل دشمنان خارجی به آن دسترسی دارند یا به دست می آورند ارائه کند.

طبق گزارش‌هایی که رویترز منتشر کرده است بایدن هفته گذشته فرمان اجرایی را امضا کرد که سرمایه گذاری آمریکایی در بعضی شرکتهای چینی فعال در بخشهای دفاعی و فناوری اطلاعاتی را ممنوع کرد.

بیشتر بخوانید: «آموزش اتصال اکانت اینستاگرام به کلاب هاوس»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.