قرارگیری بیت کوین بر مدار صعودی

0

رسانه مدیاتی – گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که ارزش بیت کوین که گران‌ترین رمزارز جهان به شما می‌رود بیشتر از ۳۸ هزار دلار شده است و این رشد قابل توجهی برای بیت کوین محسوب می‌شود.

قرارگیری بیت کوین بر مدار صعودی

طبق گزارش‌هایی که وب‌سایت کوین‌دسک منتشر کرده است با ادامه کاهش شدید قیمت بیت کوین در روز گذشته، تعداد زیادی از کارشناسان اعلام کردند که این ارز دیجیتال به زودی وارد کانال ۲۰ هزار دلار خواهد شد، اما امروز ارزش این رمزارز با صعودی ۱۲.۴۰ درصدی نسبت به روز گذشته به بالاتر از ۳۸ هزار دلار رسید.

روز یکشنبه گذشته و به دنبال مسدود کردن حساب کاربری برخی فعالان حوزه ارزهای دیجیتال در شبکه اجتماعی بسیار محبوب چینی ویبو توسط دولت این کشور، ارزش بیت‌کوین شروع به سقوط کرد تا جایی که در روز چهارشنبه قیمت آن به زیر ۳۲ هزار دلار رسید.

در این راستا توییت‌های پرشمار ایلان ماسک درخصوص رمزارزها و حتی انتشار برخی شایعات درخصوص این موضوع که تسلا قصد دارد به‌زودی بیت‌کوین‌هایش را برای فروش وارد بازار کند، کارشناسان دلیل افزایش قیمت بیت‌کوین را به حرکت دولت السالوادور برای رسمی کردن استفاده از این ارز دیجیتال به عنوان واحد پول این کشور در کنار دلار آمریکا ربط داده‌اند.

علاوه بر این، بانک مرکزی هند نیز در یک رویکرد کاملا متضاد با موضع گیری قبلی از انجام تراکنشات بر بستر ارز‌های دیجیتالی حمایت کرده است. همچنین در اروپا نیز مقامات اتحادیه اعلام کرده اند برنامه راه اندازی یک کیف پول ارز‌های دیجیتالی مشترک برای تامین راهی امن و نوین در دسترسی شهروندان به خدمات الکترونیک در حال انجام است.

با این وجود بخشی از فعالان بازار معتقدند که با افزایش اخبار مثبت رفته رفته اعتماد سرمایه گذاران بازخواهد گشت و در نتیجه بیت کوین ریزش‌های گذشته را بار دیگر جبران خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.