عبور اونس طلا از محدوده ۱۹۰۰ دلار

0

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است قیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی به دلیل عقب‌نشینی قیمت دلار و بازده پایین اوراق قرضه به بالای ۱۹۰۰ دلار رسید.

عبور اونس طلا از محدوده ۱۹۰۰ دلار

طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۹۰۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار هفته جاری ۰.۵ درصد رشد داشته است. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۹۰۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

طبق آمارهای اخیر قیمت‌های مصرف کننده آمریکا در ماه مه رشد بزرگی داشته است و به بیشترین رشد سالانه در حدود ۱۳ سال اخیر منتهی شده است. آمار هفتگی متقاضیان بیمه بیکاری آمریکا هفته گذشته به پایینترین میزان در ۱۵ ماه اخیر کاهش پیدا کرد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA درباره این موضوع گفت: «رشد تورم آمریکا به ریزش قیمتها منجر شد. بازده اوراق قرضه پایینتر رفت و کمک کرد قیمت طلا بهبود پیدا کند. احتمالا نشست سیاست پولی هفته آینده بانک مرکزی آمریکا بدون رویداد خاصی برگزار خواهد شد و از رشد چشمگیر ارزش دلار ممانعت می‌کند. به نظر می رسد طلا در هفته آینده مقاومت در سطح ۱۹۲۰ دلار را تست خواهد کرد زیرا رشد قیمت دارایی شتاب جدیدی پیدا کرده است.»

بازده اوراق خزانه آمریکا به پایینترین حد در سه ماه اخیر کاهش پیدا کرد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کاهش داد. در این بین، شاخص دلار آمریکا ۰.۱ درصد افت کرد.

طبق گزارش‌هایی که رویترز منتشر کرده است بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی روز پنج شنبه خود تغییری در سیاست پولی خود نداد. در حال حاضر توجهات به نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا در هفته آینده معطوف شده است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد صعود اونس طلا به بالای ۱۹۱۱ دلار ممکن است این فلز ارزشمند را به محدوده ۱۹۳۲ تا ۱۹۵۳ دلار وارد کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره به منظور تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۸ دلار و هفت سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۱۵۱ دلار و ۹۸ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۲۷۷۲ دلار و ۷۱ سنت معامله شد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.