ارزهای دیجیتالی قرمزپوش شدند

0

رسانه مدیاتی – گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی کاهش پیدا کرده است. اما آیا این روند کاهشی ادامه‌دار خواهد بود؟

قیمت بیت کوین هم اکنون

ارزهای دیجیتالی قرمزپوش شدند

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است گفته می‌شود که اولین تراکنش رسمی با استفاده از ارزهای دیجیتالی بین دو بانک اروپایی انجام شود. این عملیات به صورت استقراض و بین بانک های ملی فراسنه و سوییس خواهد بود و برخی از دیگر بانک های بزرگ دو کشور مانند یو بی اس، کردیت سوییس و ناتیکسیس در این پروژه درگیر خواهند بود.

در این راستا سیلوی گولارد قائم مقام بانک ملی فرانسه اعلام کرد این موضوع نشان‌دهنده افزایش مقبولیت ارزهای دیجیتالی و روش‌های نوین پرداخت در نظام بانکی اروپا است.

تحلیلگران موسسات اواندا، اور کور و تال بکن کپیتال ادوایزرز با ارائه گزارشی مشترک با بررسی روند قیمتی و میانگین متحرک بیت کوین نتیجه گرفته اند که بیت کوین در معرض ریسک شدید از دست دادن حمایت ۳۰ هزار دلاری و ورود به کانال ۲۰ هزار دلاری قرار دارد به ویژه اگر فشارهای چین روی فعالیت ارزهای دیجیتالی بیشتر شود و مقامات ناظر آمریکایی نیز تصمیم نظارت بیشتر بر روی بازارهای مالی را وارد فاز اجرایی کنند.

وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «FBI با نفوذ به کیف پول یک گروه هکری، موفق شده است بیت کوین هایی به ارزش ۲.۳ میلیون دلار را پس بگیرد. با وجود اینکه کمی بعد مشخص شد FBI موفق به در اختیار گرفتن کنترل سرور شده و خود شبکه بلاک چین همچنان نفوذناپذیر باقی مانده است، بازار ارزهای دیجیتالی به دنبال این خبر با کاهش شدید روبه‌رو شد.»

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۵۹۰ میلیارد دلار اعلام شده است که این رقم نسبت به روز قبل ۴.۸۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.