روزهای سخت ارزهای دیجیتالی همچنان ادامه دارد

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال همچنان بر مدار کاهش قیمت قرار دارند. اما این روند کاهشی تا کجا ادامه دارد؟

قیمت بیت کوین هم اکنون

روزهای سخت ارزهای دیجیتالی همچنان ادامه دارد

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است دولت تایلند به منظور مقابله با تخلفات مالی، معامله میم کوین‌ها  و توکن‌های غیرقابل تعویض یا همان NFT را در این کشور ممنوع اعلام کرد. میم کوین ها به ارزهای دیجیتالی گفته می‌شود که بیش از آن که دارای پشتوانه فنی باشند، به پشتوانه طرفداران خود و بیشتر با هدف سرگرمی عرضه می‌شوند. در حال حاضر دوج کوین و شیبا از معروف ترین میم کوین های بازار به شمار می‌روند.

در این راستا اختلاف نظر بین کشورها به دنبال موضوع ارزهای دیجیتالی باعث شده است که دولت‌ها رویکرد مختلف دربرابر آن پیش بگیرند. به این منظور در هلند یکی از مقامات ارشد مالیاتی این کشور خواستار ممنوعیت کامل هرگونه فعالیت مرتبط با ارزهای دیجیتالی شده است. در آمریکا نیز الیزابت وارن سناتور دموکرات بیت کوین را یک ابزار تخلف به منظور پولشویی و سایر ارزهای مجرمانه دانسته است. در هند اما برخی منابع خبر از بازبینی احتمالی دولت در ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتالی داده‌اند.

گفته می‌شود اولین کشور تراکنش رسمی به کمک ارزهای دیجیتالی بین دو بانک اروپایی انجام می‌شود. این عملیات نیز به صورت استقراض و بین بانک های ملی فرانسه و سوئیس خواهد بود و برخی از دیگر بانک های بزرگ دو کشور نظیر یو بی اس، کردیت سوئیس و ناتیکسیس در این پروژه درگیر خواهند بود. سیلوی گولارد- قائم مقام بانک ملی فرانسه- گفت این مساله بیانگر افزایش مقبولیت ارزهای دیجیتالی و روش های نوین پرداخت در نظام بانکی اروپا است.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی۱۵۲۰ میلیارد دلار اعلام شده است که این رقم در مقایسه با روز قبل ۲.۴۴ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل به وسیله گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن رخ داد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.