شاخص بورس صعودی می‌شود؟

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – به گفته یکی از کارشناسان سرمایه تصمیم‌های سرمایه‌گذاری طبق برخی فاکتورها تعیین می‌شود که به صورت مداوم در حال تغییر است. اما آیا شاخص بورس صعودی می‌شود؟

شاخص بورس صعودی می‌شود؟

الهه ظفری کارشناس بازار سرمایه به این سوال که چه زمانی برای ورود به بازار بورس مناسب است گفت: «نمی‌توان زمان مشخصی را برای ورود به بازار سرمایه در نظر گرفت. بازار سرمایه از صنایع مختلف تشکیل شده است که هر کدام از آ‌ن‌ها نیز رویه مخصوص به خود را دارند و طبق فاکتورهای مشخصی واکنش می‌دهند.»

او در پاسخ به سوال دیگری که آیا شاخص بورس با افت بیشتر روبه‌رو می‌شود؟ پاسخ داد و گفت: «در حال حاضر و طبق فاکتورهای بنیادی شاخص بیشتر چیزی که در آن قرار دارد کاهش پیدا نمی‌کند؛ زیرا قیمت جهانی محصولات در سطوح قابل قبولی قرار دارد و چشم انداز‌های اقتصادی نیز از ادامه دار بودن وضعیت موجود در قیمت‌های جهانی پشتیبانی می‌کند.»

کارشناس بازار سرمایه همچنین افزود: «موضوع نرخ دلار نیز به عنوان فاکتور مهم بعدی در سطح ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان تثبیت شده است و با تجربه‌ ریزش قیمت‌ها طی شش ماه گذشته، کاهش بیشتر قیمت سهام  به نظر نمی‌رسد.»

ظفری همچنین گفت: «موضوع تغییرات سیاسی به دلیل عوض شدن دولت، یکی از ابهامات موجود است که ترس از اتخاذ سیاست‌های محدود کننده توسط دولتمردان وجود دارد. بر اساس تجربه‌ شکست پی در پی این سیاست‌ها، در صورت اتخاذ این گونه تصمیمات، اجرایی شدن آن‌ها طولانی مدت نخواهد بود.»

او در ادامه گفت: «وجود چشم‌انداز کنترل دستوری شاخص‌های اقتصادی می‌تواند باعث کاهش اقبال نسبت به بازار سرمایه شود، اما براساس تجربه، هرچه این فشار بیشتر صورت گیرد در مرحله‌ بعدی شتاب رشدی بالاتر خواهد بود.»

کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: «در حالت کلی به دلیل کسری بودجه قابل توجهی که امسال با آن روبه رو هستیم و شرایط حال حاضر بازار سرمایه، افت بیشتر شاخص کل دور از انتظار است. موضوع رفع تحریم‌ها چشم انداز دیگر اقتصاد کشور است که آن هم در بلندمدت قطعا به نفع تولید خواهد بود.»

بیشتر بخوانید: «خیانت دولت به سرمایه مردم در بورس | علت هجوم سرمایه ها به بازار ارزهای دیجیتال چیست؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.