چه افرادی به تزریق واکسن کرونا نیازی ندارند؟

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – برخی از پژوهشگران در مطالعه اخیر خود با ارائه برخی دلایل مشخص کردند که چه افراد ممکن است که به واکسیناسیون نیازی نداشته باشند.

چه افرادی به تزریق واکسن کرونا نیازی ندارند؟

نتایج پژوهش‌های اخیر از کلینیک کلیولند در اوهایو افرادی که مدتی قبل به ویروس کرونا مبتلا شدند ممکن است به دریافت واکسن نیازی نداشته باشند.

همچنین گفته می‌شود که تعداد زیادی از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی تقریبا همه آن‌هایی که به ویروس کرونا میتلا شدند در میان افرادی که در گروه زیر قرار دارند نبودند.

افرادی که در گذشته به ویروس مبتلا شده و واکسینه نشده بودند، قبلا به ویروس مبتلا شده و واکسینه شده بودند، هرگز به ویروس مبتلا نشده و واکسینه شده بودند. با این وجود در افرادی که واکسن نزدند و در گذشته نیز به کرونا مبتلا نشده بودند موارد به صورت مداوم افزایش داشته است.

محققان اعلام کردند که عفونت طبیعی، ایمنی مشابه واکسیناسیون را فراهم می‌کند، در نتیجه افرادی که کووید-۱۹ نداشته‌اند، می‌توانند در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند.

همچنین گفته می شود که واکسیناسیون به طور قابل توجهی خطر ابتلا به ویروس کرونا را در میان افرادی که در گذشته به کرونا مبتلا نشدند را کاهش می‌دهد. اما لزوما میان افرادی که قبلا به این ویروس مبتلا نشدند تاثیر زیادی ندارد. گفته می‌شود که این افراد دارای ایمنی مشابه با واکسیناسیون کامل هستند.

با توجه به محدودیت در دسترس بودن واکسن در کشور‌های خاص، یافته‌ها بر این باور فزاینده افزوده می‌شود که واکسن‌ها باید در اولویت کسانی باشد که قبلا به کووید-۱۹ مبتلا نشده‌اند.

دکتر مونیکا گاندی، متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه کالیفرنیا گفت: «به احتمال زیاد دوز‌های واکسن در ابتدا برای افرادی که قبلا به کرونا مبتلا نشده‌اند تجویز می‌شود و سپس به سراغ آن‌هایی می‌رویم که در گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.»

یک منبع اولیه معتبر نشان می‌دهد که ایمنی در برابر عفونت طبیعی طولانی مدت است و تا ۸ ماه و احتمالا طولانی‌تر باقی خواهد ماند؛ و یک مطالعه نتیجه گرفت عفونت مجدد در افراد قبلا بیمار به همان اندازه‌ای است که افراد واکسینه شده تجربه کرده‌اند.

دکتر اسپنسر کرول، متخصص طب داخلی در مارلبرو، نیوجرسی می‌گوید میزان عفونت مجدد در افراد قبلا آلوده بسیار کم است و به طور کلی یک سیر بالینی کمتر از عفونت اولیه کووید-۱۹ را دنبال می‌کند. سیستم ایمنی بدن ما قوی است و شامل اجزای مختلفی است که برای جلوگیری از بیماری با هم کار می‌کنند.

بیشتر بخوانید: «ضرورت استفاده دو ماسک روی هم | سرماخوردگی سبک را جدی بگیرید»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.