واتساپ قابلیت جدیدی برای تماس‌های گروهی ایجاد می‌کند

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد واتساپ نیز مانند برنامه‌های دیگری مانند زوم کنون به کاربران این امکان را می دهد به جای این که از ابتدا در تماس گروهی باشند، به تماس‌هایی که آغاز شده و در جریانند، ملحق شوند.

واتساپ قابلیت جدیدی برای تماس‌های گروهی ایجاد می‌کند

در این راستا گفته می‌شود که اگر کاربر در ابتدا به تماس دعوت شده باشد می تواند هر زمان بخواهد وارد و خارج شود. علاوه بر این موارد یک صفحه اطلاعات تماس وجود دارد که نشان می دهد چه کسانی در تماس گروهی حضور دارند و چه کسانی دعوت شده اند. همچنین اگر کاربر رد تماس را زده باشد، در صورتی که بعدا تمایل پیدا کرد همچنان می تواند به مکالمه ملحق شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد این اقدام واتس‌اپ نشان می دهد که زوم و سایر خدمات چت ویدیویی انعطاف پذیرتر با وجود کاهش محدودیت‌های همه گیری ویروس کرونا هنوز هم محبوب هستند. واتس‌اپ خاطرنشان کرده که بعضی از افراد عادتهای چت ویدیویی متفاوتی دارند و اگر هر زمان که بخواهند به تماس گروهی ملحق شوند، این سرویس جذابتر خواهد شد.

همچنین رویترز گزارش کرد شرکت زوم با هدف توسعه فعالیتش فراتر از خدمات کنفرانس ویدیویی، شرکت فایو۹ اینک را که گرداننده کال سنتر است در قراردادی به ارزش ۱۴.۷ میلیارد دلار خریداری کرد که بزرگترین خرید این شرکت به شمار می‌رود. زوم از زمان شیوع ویروس کرونا و استفاده از خدمات این شرکت از طرف شرکت‌ها و مدارس برای برگزاری ملاقات‌های کاری و کلاس‌های آموزشی مجازی و معاشرت اجتماعی به نام محبوب در میان کاربران و سرمایه گذاران تبدیل شده است.

واتس اپ به تازگی نیز اعلام کرد حساب کاربرانی که با قوانین حریم خصوصی موافقت نکنند مسدود نمی‌شود، اما ارائه برخی خدمات به آن‌ها لغو می‌شود. در حال حاضر این رسانه اجتماعی به طور کامل از تنبیه کاربران مخالف قوانین جدید حریم خصوصی منصرف شده است.

تصمیم واتس اپ برای اجرای قوانین حریم خصوصی جدید قرار بود در ماه فوریه اجرا شود، اما در پی اعلام این تصمیم، کاربران به شدت به آن واکنش نشان دادند.

بیشتر بخوانید: «تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از ویدیوهای کوتاه در فیس بوک درآمد کسب کنند»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.