وضعیت قرمز بیت کوین همچنان ادامه دارد

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌های اخیر با توجه به شاخص‌های تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی همچنان وضعیت خوبی ندارند.

وضعیت قرمز بیت کوین همچنان ادامه دارد

در این راستا ارزهای دیجیتالی همچنان نتوانسته اند به روند صعودی خود بازگردند و بیتکوین ضعیف ترین عملکرد ماهانه خود را در سه سال اخیر به ثبت رسانده است. بررسی شاخص های تحلیل تکنیکال بازار نیز دارای اخبار چندان رضایت بخشی برای معامله گران نیستند.

فشار بالای فروش در بازار ارزهای دیجیتالی همچنان از هر نوع جهش قیمتی ممانعت می‌کند و رصد حجم بیتکوین ها و سایر رمزارزهای ورودی به صرافی ها نشان می‌دهد که فروشندگان کماکان قصد عقب نشینی ندارند. ایگناسیو ترنوس مدیر بخش ارتباطات در صرافی بای بیت معتقد است نوسانگیران اصلی ترین مانع اوج گیری قیمت بیتکوین هستند و با وجود تقاضای بالای خریداران بلندمدت و نهنگ ها، زور آن ها هنوز به تغییر روند بازار نرسیده است.

با تثبیت بیتکوین در نیمه پایینی کانال ۳۰ هزار دلاری، تعادل قیمتی مجددا در حال برقرار شدن است. داده های منتشرشده توسط موسسه گلس نود نشان می دهد که ۹.۹۳ درصد کل بیتکوین های موجود در بازار در بازه قیمتی ۳۱ هزار تا ۳۴ هزار و ۳۰۰ دلار دست به دست شده که این مساله بیانگر وجود یک ناحیه قیمتی مهم هم برای خریداران و هم برای فروشندگان است. بیشترین خریداران فعلی نیز دارندگان بلندمدت معروف به هولدرها بوده اند.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۲۸۰ میلیارد دلار اعلام شده است که این رقم در مقایسه با روز قبل ۰.۱ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل به وسیله گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.