صعود قابل توجه بیت کوین و ارزهای دیجیتالی

0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رسانه مدیاتی – گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد ارزش بیت کوین و ارزهای مهم دیجیتالی در مقایسه با روز گذشته صعود قابل توجهی داشته است.

صعود قابل توجه بیت کوین و ارزهای دیجیتالی

طبق گزارش‌هایی که سی‌ان‌بی‌سی منتشر کرده است شرکت های پرداخت بزرگ جهان در حال فراهم کردن زیرساخت های بیشتر برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی هستند. پس از آنکه شرکت مستر کارد اعلام کرد امکان معامله رمزارزها را تسهیل می کند، شرکت ویزاکارد با انتشار بیانیه ای مشابه اعلام کرده با تغییراتی که به زودی صورت خواهد گرفت، امکان تبدیل ارزهای دیجیتالی به ارزهای فیات ( واحدهای رسمی پول ملی کشورها) و بالعکس ساده تر از گذشته خواهد شد.

در این راستا ارزیابی داده های درون شبکه ای نشان می دهد تعداد زیادی از سرمایه گذاران خرد بازار با ضرر در حال فروش دارایی های خود هستند؛ زیرا نگران اند تمام دارایی خود را از دست دهند. از سوی دیگر سرمایه گذاران بزرگ و شرکت ها اگرچه همچنان اقدام به فروش دارایی های در اختیار خود نکرده اند اما تمایل آن ها به خرید جدید کاهش قابل توجهی داشته است و آن ها نیز نظاره گر بازار شده اند.

شرکت پی پال که یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان خدمات پرداخت جهان به شمار می‌رود نیز اعلام کرد از این پس شهروندان آمریکایی نخواهند توانست بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار در هفته با استفاده از این پلتفرم خرید رمزارز داشته باشند. با این حال محدودیتی برای خرید سالانه وجود ندارد و هدف اتخاذ این تصمیم، فراهم شدن حق انتخاب و انعطاف پذیری بیشتر برای خرید ارزهای دیجیتالی عنوان شده است. قرار است پی پال یک دفترچه راهنما در خصوص مقررات خرید رمزارزها را منتشر کند.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱۳۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۸.۷۸ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل به وسیله گروه ناشناسی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن انجام شد.

بیشتر بخوانید: «ریپل چیست و چرا با بقیه ارزهای دیجیتال متفاوت است؟»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.